شناسه : 38077006
رئیس شورای شهر تفت تشریح کرد:

اقدامات شورای شهر تفت برای حفاظت از "باغشهر"/ کاهش سقف ساخت و ساز در باغات تفت


اعرابی با تشریح اقدامات شورای شهر تفت برای حفظ باغات تفت از کاهش سقف ساخت و ساز در باغات این شهر خبر داد.

سید مهدی اعرابی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا با اشاره به تخریب باغات تفت عنوان کرد: شورای پنجم شهر تفت برای حفظ برند باغ شهر اقدامات متعددی داشته است. به عنوان مثال سقف ساخت و ساز مجاز در باغات تفت را کاهش داده ایم.  مالکان تا پیش از این حداقل اجازه ساخت ۱۵۰ متر از زمین باغات را داشته اند ولی اکنون این میزان به ده درصد مساحت باغات رسیده است. 

رئیس شورای شهر تفت افزود: مساله اینجاست که شورای شهر و شهرداری مستقیماً نمی تواند اقدام به تخریب ساخت و ساز در باغات کند. این موضوع حتماً باید در کمیسیون ماده ۱۰۰ مطرح شود. در کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز یک نماینده از شورا، یک نماینده از فرمانداری، یک نماینده از دادگستری، شهردار و یک کارشناس شهرداری حضور دارند و در این زمینه تصمیم‌گیری می کنند.

وی ادامه داد: کاری که ما انجام دادیم این بوده که اهمیت حفظ باغات شهر تفت را برای تمام اعضای کمیسیون تشریح کرده ایم و از آنها خواهش کردیم که در این موارد قاطعانه برخورد کنند، ملاحظه کاری در کار نباشد و حتی الامکان رای به تخریب صادر شود. 

اعرابی تاکید کرد: بازرسی شهرداری نیز فعال تر شده و مرتبا اقدام به بازرسی تهیه و ثبت گزارش می شود. 

وی گفت: در خصوص تخریب باغات باید پرونده به دادگستری ارجاع شود و تصمیم گیری در این مورد عملاً از دست شهردار و شورای شهر خارج است. حفظ برند باغشهر نیز قاطعیت برخورد از طرف دادگستری و تعیین مجازات سنگین و بازدارنده را می طلبد.

انتهای پیام/

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.