شناسه : 34209146
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد خبر داد


فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از آمادگی این نهاد جهت اعزام خانواده شهدا به اردوهای راهیان نور خبر داد.

به گزارش یزدرسا، فتح‌الله جمیری فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در پنجمین نشست شورای استانی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان یزد، اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام در عرصه گرامیداشت فرهنگ ایثار و شهادت و نیز، یاد و خاطره شهدا اعم از برگزاری یادواره‌های شهدا و سرکشی‌های متعدد از خانواده‌ها از سوی نهادها و ادارات را بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: اهمیت این توجه ویژه‌بر کسی پوشیده نیست و همگان باید قدم در این راه گذاشته و با تمام توان در این عرصه فعالیت کنیم.

وی در ادامه این عرصه را نیازمند نگاه با دیدی نو و مطابق با جامعه و نسل امروز دانست و تصریح کرد: بخشی از یادواره‌های برگزار شده باوجود بررسی‌ها و تحقیقات گسترده و برگزاری تخصصی آن‌ها در عرصه‌های شهدای دانش‌آموز، شهدای دانشجو، شهدای اصناف، شهدای کارگر و شهدای کارمند، هرچند اقشاری از جامعه را جذب کردن است، بازهم نتوانسته خود را با جریان جدید فرهنگی جامعه و نسل امروز همراه کند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تأکید بر اهمیت توجه به نسل جدید به‌ویژه دانش آموزان و دانشجویان افزود: می‌طلبد تا با همکاری نخبگان دانشگاهی، با اجرای طرح‌های پژوهشی در این زمینه آسیب‌ها شناخته و روش‌های نوین و مناسب در دستور کار قرار گیرند.

جمیری ادامه داد: سپاه الغدیر استان یزد آمادگی دارد تا با اجرای برنامه‌های خود، طرح اعزام خانواده‌های معزز شهدا به اردوهای راهیان نور جنوب و غرب کشور را اجرایی کند، همان‌گونه که بحمدالله به‌طور سالیانه توفیق اعزامی افرادی از خانواده گران‌قدر شهدا به مشهد مقدس را در دستور کارداریم.

وی در ادامه بیان کرد: اداره کل حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در یزد باوجود در هزینه‌های زیاد از سوی دولت، برنامه‌های خاصی را در دستور کار خود نداشته و محتوایی را به جامعه منتقل نمی‌کند، فضای بسیار مناسبی در مکان این اداره جمع‌آوری‌شده و می‌طلبد تا با برنامه‌ای شبانه‌روزی، زمانی در اختیار مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات مختلف قرار داده شود تا آحاد جامعه از این ظرفیت استفاده کنند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: سپاه الغدیر یزد خدمت به شهدا و خانواده گرامی آن‌ها را همواره از اولویت‌ها و وظایف اصلی خود می‌داند و ما هر تمام تلاش خود در راستای اجرای هرچه بهتر برنامه‌های این عرصه به کار خواهیم‌بست.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :