شناسه : 34227233
امام جمعه موقت بهاباد:


امام جمعه موقت بهاباد با تبریک اعیاد شعبانیه سوم شعبان ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) وروز پاسدار را به تمامی پاسداران جان برکف ایران اسلامی تبریک گفت و افزود : امام حسین (ع) بزرگ پاسدار دین مبین اسلام و ارزشهای الهی است.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد نیوز ، حجت الاسلام محمد علی اخوان بهابادی امام جمعه موقت بهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک اعیاد شعبانیه ولادت با سعادت حضرت امام حسین (ع) روزپاسدار، حضرت ابوالفضل العباس (ع )روز جانباز و حضرت امام زین العابدین (ع) را به تمامی مسلمانان جهان و امت اسلامی تبریک گفت و اظهارداشت : روز پاسدار با الگو قرار دادن اسوه رشادت و ايثار، امام حسين(ع)، به اين نام ملقب شده است و به‌همين‌دليل روز تحقق پاسدارى از اسلام، حقيقت و مكتب الهى و تبلور دفاع از اهداف و ارزش‌هاى متعالى اسلامى است .

امام جمعه موقت بهاباد با بیان اینکه پاسداران انقلاب اسلامى بايد با الگوپذيرى از شخصيت و رفتار امام شهيدان هم از لحاظ معنوى و هم از لحاظ عملكرد نظامى، آمادگى و رشد كامل را داشته باشند گفت : روز پاسدار، روز بزرگداشت جان نثارى و ايثار در راه دين و ارزش‌هاى الهى‌ است.

وی ولادت با سعادت قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (ع)  وروز جانباز را به عموم مسلمانان جهان  به ویژه جانبازان عزیز ایران اسلامی تبریک گفت و خاطر نشان کرد :  حضرت ابالفضل العباس(ع)، بزرگ جانباز راه ولايت‌ است.

حجت الاسلام اخوان با بیان اینکه جانبازان ایران اسلامی شهدای زنده 8 سال دفاع مقدس هستند که سالیان سال با دردورنج و جراحات ناشی از جانبازی دچارشده اند وظیفه مانسبت به این قشر عزیز خدمت به جانبازان است که نباید فراموش شود .

حجت الاسلام اخوان به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت :یکی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت از کالای ایرانی می باشد.

وی با بیان اینکه باید از ورود واردات بی رویه کالاهای خارجی به کشور جلوگیری کرد گفت : واردات کالای قاچاق یک ضرر عمده به کشور خواهد بود .

امام جمعه موقت بهاباد حمله موشکی سه کشورآمریکا انگلیس و فرانسه به سوریه را محکوم کرد و گفت : این جنایت برگ ننگین و سیاه دیگری بر کتاب قطور جنایات تاریخی جهان استکبار به ویژه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه که تاریخشان به جنایت، تجاوز و استعمار آلوده است افزود.

وی افزود : این حمله جنایتکارانه را محکوم می‌کنیم و از خداوند می‌خواهیم این عمل مقدمه‌ای برای شکست نهایی آمریکا، انگلیس و فرانسه جنایتکار باشد.

امام جمعه موقت بهاباد به دوم اردیبهشت سالروز تاسیس نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت : سپاه نهادى نظامى فرهنگى است كه در جهت اهداف و آرمان‌هاى والاى انقلاب اسلامى بى‌وقفه فعاليت مى‌كند و دامنه اين اهداف و آرمان‌ها تا زمان حكومت عدل جهانى امام مهدى(عج) گسترده است و بدين لحاظ سپاه در افقى فرازمند، داراى آرمان‌هاى مكتبى، انسانى و جهانشمول است كه هميشه حركت خود را بدان سوى جهت مى‌دهد.

خطیب موقت جمعه بهاباد با اشاره  به اینکه سپاه مولود مبارك انقلاب اسلامى است افزود : پاسداران فرزندان انقلابى ملت ايران بوده و هستند. سپاه پاسداران در اولين روزهاى پس از انقلاب، در شرايطى شكل گرفت كه دشمنان انقلاب ملت ايران و استقلال كشور، تحركات فراوانى را براى برهم زدن ثبات، آرامش و امنيت كشور شروع كرده بودند.

امام جمعه موقت بهاباد به نقش سپاه در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود : سپاه اسداران از بدو تاسیس تا کنون در تمام عرصه های مختلف نقش های فراوانی را ایفا کرده است .

وی تصریح کرد: همين نقش‌آفرينى‌ها و حماسه‌آفرينى‌هاى پاسداران انقلاب موجب شد حضرت امام خمينى(ره)، آن جمله تاريخى را مبنى بر اين‌كه «اگر سپاه نبود كشور هم نبود» بر زبان آورند.

خطیب موقت جمعه بهاباد به 5 اردیبهشت سالروزشکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس اشاره کرد وافزود: اين واقعه كه خود آمريكايى‌ها از آن به «شكست بزرگ» تعبير مى‌كنند، علاوه براين‌كه باعث برملا شدن واقعيت پوشالى نيروى نظامى آمريكا شد، حقانيت و اقتدار انقلاب اسلامى را براى جهانيان ثابت كرد و نشان داد كه قدرت خداوند از هر نيروى به ظاهر قدرتمندى، تواناتر است.

اخوان به ثمرات واقعه طبس براى انقلاب اسلامى‌اشاره کرد وگفت :  واقعه طبس علاوه بر اين‌كه شكست مفتضحانه براى نيروى نظامى آمريكا و فرو ريختن هيمنه آن در مقابل چشم جهانيان بود، دستاوردهاى مهمى براى انقلاب نوپاى ما داشت. اين شكست بزرگ، ضمن فراهم آوردن اتحاد و يكپارچگى بيشتر نيروهاى انقلابى ايران، حقانيت انقلاب اسلامى را در جامعه بين‌المللى به اثبات رسانيد.

وی سالروز شهادت اولین فرمانده سپاه استان در صحرای طبس را تسلیت گفت و با گرامی داشت یاد و خاطره شهید محمد منتظر قائم  افزود : شهید منتظر قائم شهیدی بود که رهبر معظم انقلاب در وصف او فرمودند «هم محمد بود، هم منتظر قائم(عج).»

انتهای پیام /




آدرس کوتاه :