شناسه : 38356690
امام جمعه بهاباد :

امام حسین مظهر تمام صفات کلمات الهی است


امام جمعه بهاباد به ابعاد قیام امام حسین (ع) و حادثه عاشورا اشاره کرد و گفت : امام حسین(ع) مظهر تمام صفات کلمات الهی است .

به گزارش یزدرسا؛ حجت الاسلام علی اکبرابراهیمی بشکانی درخطبه های نماز جمعه این هفته بهاباد با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) ویاران باوفایش و تاسوعا و عاشورای حسینی وبابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ریشه در قیام عاشورا دارد اظهارداشت : امام حسین (ع) کانون وحدت و معلم ایثار و مقاومت است از این رو باید هر روز از زندگی امام حسین(ع) درس بگیریم.
 
امام جمعه بهاباد با بیان اینکه امام حسین (ع) را به برکت زیارت جامعه کبیره باید بشناسیم یاد آور شد: واقعه عاشورا به دنيا ثابت كرد كه باطل همواره در جهان رسوا خواهد شد و اين حاميان دين خدا و طرفداران حق هستند كه ماندگار و ابدي خواهند بود.
 
ضرورت مقاومت در برابر زورگویی دشمنان
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) با قیام خود به همه انسان‌ها درس مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویان را داده است عنوان کرد: همه مردم باید با تاسی از امام حسین(ع) در برابر زورگویی دشمنان مقاومت کنند.
 
رییس شورای فرهنگ عمومی بهاباد بابیان اینکه روزهای تاسوعا و عاشورا از مهم‌ترین روزها در تاریخ اسلام و شیعیان است چراکه سرشار از حوادث گوناگون و تلخ برای خاندان امام حسین(ع) بوده است افزود : یکی از معجزات و برکات عاشورا زنده نگه داشتن قیام امام حسین(ع) است.
 
وی  تصریح کرد :  قيام كربلا و عمق فداكاري امام حسين(ع)، اهل بيت و ياران باوفايش در دفاع از دين جدشان پيامبر اكرم(ص) و ايستادگي در مقابل ظلم و ستم يزيديان چنان درس آزادگي به بشر داد كه نه تنها مسلمانان بلكه آزاديخواهان جهان نيز آن را الگوي خود قرار داده اند.
 
خطیب جمعه بهاباد بابیان اینکه دراین ایام با توجه به شیوع موج دوم کرونا مردم باید فاصله گذاری اجتماعی وپروتکل های بهداشتی را رعایت کنند ومواظب سلامتی خودشان باشند افزود : امروزه که جهان و جهانیان گرفتار کرونا شده‌اند، نیاز به معنویت، روضه‌ها و محافل اشک بر امام حسین(ع) بیشتر از گذشته ملموس و محسوس است؛ چرا که اباعبدالله(ع) کشتی نجات و بهترین راه برای امان از امواج سهمگین ابتلائات است.
 
امر به معروف و نهی از منکر؛ مقدمه عمل به دیگر واجبات الهی
وی به دهه اول محرم به عنوان دهه امر به معروف ونهی از منکر اشاره کرد و با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای عمومی است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات اسلام است که باعث احیای اسلام و مقدمه عمل به دیگر واجبات الهی می‌شود. با انجام این فریضه الهی بسیاری از معضلات و مشکلات جامعه حل می‌شود.
 
خطیب جمعه بهاباد با گرامی داشت 8 شهریورسالروز شهادت دولتمردان شهید رجائی وباهنر خاطر نشان کرد:  شهیدان رجائی وباهنر نمونه بارزی از دولت اسلامی بودند.
 
ابراهیمی بشکانی با اشاره به سبک زندگی شهیدان رجایی و باهنر تصریح کرد: نحوه زندگی، رفتار، منش، سبک زندگی، رفتار با اجانب، أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ و رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ بودن، ساده زیستی و زندگی سالم به دور از جناح بازی، باند بازی، سیاست بازی شهیدان رجایی و باهنر الگویی برای ایجاد یک دولت اسلامی شد.
 
امام جمعه بهاباد درادامه از سفراستاندار یزد و هیات همراه به شهرستان بهاباد بابت افتتاح طرحهای هفته دولت تقدیر و تشکرکرد وگفت : ان شاء الله خبرهای خوبی برای توسعه وپیشرفت شهرستان بهاباد درراه است که در خطبه های آینده این خبرهارا منتشر می کنیم .
 
ابراهیمی بشکانی همچنین از مساعدت مدیر عامل چادرملودرخصوص احداث جاده بهاباد دربند نایبند که با مشارکت این معدن کارساخت آن دراین هفته کلید خورد تقدیر وتشکرکرد .
 آدرس کوتاه :