شناسه : 37628151
فرماندار یزد:

امانتداری و رعایت اصل بی‌طرفی در اولویت کار هیئت اجرایی انتخابات است


سیدمحمد رستگاری با تاکید بر ضرورت رعایت نظم و انضباط و وقت شناسی در فرآیند انتخابات گفت: اعضای هیئت اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی باید جانب امانتداری و رعایت اصل بی طرفی را رعایت کنند.

به گزارش یزدرسا، سید محمد رستگاری شب گذشته در جلسه ویژه اعضای شعب اخذ رأی حوزه انتخابیه یزد و اشکذر با تاکید بر ضرورت رعایت نظم و انضباط و وقت شناسی در فرآیند انتخابات، گفت: اعضای هیئت اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی باید جانب امانتداری را رعایت و اعلام بی طرفی کنند.

وی ادامه داد: در برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همچون انتخابات دوره‌های گذشته، باید اصل بی طرفی و برگزاری انتخابات سالم و قانونمند در اولویت قرار گیرد.

فرماندار یزد با بیان اینکه تمام تلاش دست اندرکاران برگزاری انتخابات با کمترین مشکل است، تصریح کرد: در صورت وجود کوچکترین نقص در اجرای این فرآیند، نمایندگان فرماندار در شعب باید کار را به صورت قانونمند و جدی جلو ببرند.

رستگاری افزود: در صورتی که خلاف بی طرفی اعضای هیئت اجرایی محرز شود و فرد توانایی کنترل این اصل و کتمان گرایش به یک نامزد انتخاباتی را در عملکرد خود نداشته باشد، جابه جا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در فرآیند برگزاری انتخابات گاهی یک اشتباه آخرین اشتباه و جبران ناپذیر است و شاید منتهی به باطل شدن آرای مردمی شود، عنوان کرد: نمایندگان فرماندار و اعضای هر شعبه باید پیش از برگزاری انتخابات در شعب اخذ رأی حاضر شوند و در صورت مشاهده کوچکترین نقص در شعبه یا کمبود تجهیزات مراتب را به فرمانداری اعلام کنند.

فرماندار یزد با اشاره به اینکه بار اصلی اجرا و برگزاری انتخابات بر عهده‌ اعضای شعبه اخذ رای است، گفت: در شعب اخذ رای رعایت نظم و انضباط در سرلوحه کارها قرار گیرد تا در زمینه اجرا مشکلی ایجاد نشود.

رستگاری اظهار داشت: امسال برخلاف ادوار گذشته، محل تامین اقلام شعب اخذ رأی تنها در یک محل است، نمایندگان فرماندار موظفند در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه ۳۰ بهمن و اول اسفند از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب به منظور تحویل اقلام، تعرفه‌ها و ملزومات به سالن ورزشی بخشداری یزد واقع در بلوار دانشجو مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی راس ساعت هشت صبح در شعب سراسر کشور آغاز می‌شود، همچنین حکم اعضای هیئت اجرایی شعب روز انتخابات از سوی نمایندگان فرماندار بین اعضا توزیع خواهد شد.

فرماندار یزد با اشاره به حماسه راهپیمایی ۲۲ بهمن ابراز امیدواری کرد در انتخابات دوم اسفندماه نیز شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و دیگر عرصه‌ها باشیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :