شناسه : 27170986
توسط پلیس اطلاعات و امنیت میبد صورت گرفت

امحای بیش از 1400 کیلوگرم ماده دخانی «ناس» در میبد


بیش از یک هزار و 400 کیلوگرم ماده دخانی «ناس» توسط پلیس اطلاعات و امنیت میبد از یک تبعه خارجی کشف و با هماهنگی مقام قضایی توسط واحد بهداشت محیط این شهرستان در محل گود زباله امحاء شد.

به گزارش یزد رسا به نقل از  ميبد خبر، حیدری کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان میبد با اشاره به اینکه سالیانه هزاران مورد مرگ ناشی از مصرف دخانیات به صورت مستقیم و با بیماری های مرتبط در کشور اتفاق می افتد، بیان داشت: دخانیات به هرشکلی که مورد استفاده قرارگیرد علت بسیاری از این مرگ ها می باشد و لذا کنترل و کاهش مصرف دخانیات بصورت برنامه های کنترلی، کاهش عرضه و کاهش تقاضا در راستای کاهش تبعات منفی این پدیده، در دستور کار دستگاه های اجرایی دولت و از جمله مرکز بهداشت است .

 وی افزود: در این رابطه بیش از هزار و 400 کیلوگرم ماده دخانی ناس توسط پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان میبد از یک تبعه خارجی کشف و با هماهنگی مقام قضایی توسط واحد بهداشت محیط  این شهرستان در محل گود زباله شهرستان امحاء شد. در این پرونده 4 نفر دستگیر و طی تشکیل پرونده به مقام قضایی شهرستان معرفی شدند.
 حیدری اضافه کرد: با توجه به ممنوعیت عرضه و فروش ماده دخانی ناس در فروشگاه های مواد غذایی و اماکن عمومی در صورت مشاهده مراتب را به مرکز بهداشت شهرستان میبد 03532333012 و یا سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت 1490  اطلاع رسانی فرمایید.
انتهای پیام/ادآدرس کوتاه :