شناسه : 36796964
مهمترین محور خطبه های نماز جمعه این هفته یزد:


ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر توطئه های آمریکا و همچنین عجز و ناامیدی آمریکا و انگلیس و اقدام به تحریم وزیر امور خارجه ایران از مهمترین محورهای خطبه های نمازجمعه استان یزد بود.

به گزارش یزدرسا؛ نماز جمعه این هفته در استان یزد نیز با شکوه همیشگی و با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار شد. در ادامه فرازی از اهم خطبه های ائمه جمعه را ملاحظه می کنید:

 

آمریکا با مقاومت و ایستادگی مردم ایران جرات انجام هیچ کاری را ندارد

آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در خطبه های امروز نماز جمعه یزد به ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر توطئه های آمریکا اشاره کرد و گفت: با هوشیاری و ایستادگی مردم، آمریکا جرات انجام هیچ کاری را ندارد.

امام جمعه یزد به سخنان رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه ایرانی ها در هیچ جنگی پیروز نشده اند ولی در همه مذاکرات برنده بوده اند، گفت: اینکه در همه مذاکرات پیروز بوده ایم به دلیل این است که حرفمان حق بوده و از حقانیت ملت و کشور خود دفاع کرده ایم.

آیت الله ناصری با بیان اینکه ایران هیچ گاه شروع کننده جنگی نبوده است، افزود: تاریخ نشان می دهد که همواره ایران قربانی جنگ بوده است، همچون جنگ هشت ساله تحمیلی که نزدیک به 50 کشور صدام را در جنگ با ایران حمایت کردند ولی در آخر پیروزی از آن ملت ایران بود.

امام جمعه یزد با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا گفت: آمریکایی ها نه تنها قدرت نظامی ایران هراس دارند، بلکه از حرف و گفتگوهای ایرانی ها نیز می ترسند.

 

توقیف کشتی انگلیس، قدرت ایران را نشان داد

امام جمعه موقت مهریز گفت: توقیف کشتی انگلیس توسط نیروهای شجاع مرزبانی بار دیگر قدرت جهانی و منطقه‌ای ایران را نشان داد.

حجت الاسلام اصغر زارع در خطبه‌های نمازجمعه این هفته افزود: نیروهای نظامی و امنیتی با قدرت تحت زعامت مقام معظم رهبری با وحدت و همکاری مردم و مسئولان از کشور دفاع می‌کنند.

وی ادامه داد: حفظ آمادگی مردم و مسئولان و افزایش توان برای مقابله با توطئه‌های دشمنان امری حیاتی است که باید برای تقویت آن اقدام کرد.

امام جمعه موقت مهریز اظهار داشت: مقام معظم رهبری  همواره مردم را به بصیرت و معرفت دعوت می‌کنند و باید در مقابل دشمنان بیدار بود.

 

کتاب استکبار هم روزی بسته خواهد شد

امام جمعه تفت در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با بیان اینکه دنیا محل عبرت گرفتن است و بعد از چند صباحی باید آن را ترک کرد، گفت: حال استکبار هم امروز این گونه است، شاید چند روزی جولان دهند ولی بالاخره کتاب آنها هم بسته می‌شود.

حجت الاسلام سید محمد سرمه چشم افزود: خداوند چقدر به صدام فرصت داد، به ملک سلمان و جانشینان او هم بیش از این فرصت نخواهد داد.

وی با بیان اینکه استکبار یک روز سخن از برجام می زند، روز دیگر از آن خارج می‌شود و تحریم می‌کند، گفت: این اقدامات پشت پا زدن به حقوق بین الملل زیر پا گذاشتن مشی دیپلماسی است.

خطیب جمعه تفت در پاسخ به این شبهه که القا می شود امروز دنیا به دین نیازی ندارد،گفت: آنچه امروز به واسطه آن عملکرد استکبار دیده می شود به دلیل فاصله گرفتن از دین است که چیزی جز خلاف حقوق بشر و دین داری دیده نمی شود.

 

ظریف، سمبل نمایش قدرت دیپلماتیک با وجهه ایرانی است

امام جمعه ابرکوه گفت: وزیر امور خارجه ایران، نماد و سمبل نمایش قدرت دیپلماتیک با وجهه انقلابی ایران در جهان شناخته شده و اساساً آنها با نیروهای انقلابی مشکل دارند.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه با اشاره به اوج عجز و نا امیدی آمریکا و انگلیس و اقدام به تحریم وزیر امور خارجه ایران افزود: تحریم وزیری قاطع و انقلابی و متدین همچون آقای ظریف که همواره مورد عنایت و حمایت مقام معظم رهبری است ، امری شگفت آور نیست.

وی اظهار کرد: آنها شخص دکتر ظریف را سد راه نشر اکاذیب و خنثی کننده شانتاژهای خود می دانند، اما به لطف خدا دکتر ظریف هم بیدی نیست که به این بادها بلرزد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه تصریح کرد: افزود: امروز بر همه روشن است که مسئول مستقیم و غیر مستقیم تمامی بحرانهای دنیا، آمریکا است.

حسینی ادامه داد: ما ضمن محکوم کردن این حرکت نابخردانه ترامپ ، آنرا ناشی از عجز آمریکا و بی منطقی و طرح مذاکره را با این رفتارهای سبک سرانه یک بازی مسخره سیاسی می دانیم.

امام جمعه ابرکوه تاکید کرد: راهبردانه جنگ و نه مذاکره و گفتمان مقاومت تنها راه رسیدن به قلّه پیروزی در عرصه دیپلماسی است .

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :