شناسه : 38078412


مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت: تا پایان خردادماه امسال سه هزارو 787موردبازرسی ونمونه برداری از واحدهای تولیدی ، خدماتی وصنفی انجام شده است.

به گزارش یزد رسا؛ محمد رضا زارع بنادکوکی که در جمع شورای معاونین سخن می گفت افزود:از تعداد گفته شده698مورد آن مربوط به نمونه برداری از واحدهای تولیدی تحت پوشش سطح استان می باشد که از این واحدها 284 مورد نیز بازرسی صورت گرفته است.

وی  ادامه داد: براساس  شرح وظایف ابلاغی از سوی ستاد مرکزی سازمان ملی استاندارد ایران، از دیگر اقدامات این اداره کل انجام طرح طاها(طرح اجرای هماهنگ استاندارد) می باشد که در این راستا و طی مدت گفته شده دوهزارو 805 مورد بازرسی و نمونه برداری نیز از واحدهای صنفی سطح بازار استان انجام شده است.

این مقام مسئول گفت:از مجموع آزمون های انجام شده به روی نمونه ها ی اخذ شده از واحدهای تولیدی و صنفی به منظور سنجش میزان ارزیابی انطباق کالاها با استاندارد های ملی مربوطه 97مورد مغایرت مشاهده شده ،که مراتب تذکر و اخطارهای لازم انجام شده است .

مدیرکل اداره استاندارد استان درتوضیح طرح طاها خاطر نشان کرد:در حال حاضر براساس طرحی کشوری ،علاوه بر بازرسی و نمونه برداری از خط تولید و انبار کارخانه ها،در قالب طرح طاها ،کالاهای مشمول استاندارد اجباری در مراکز توزیع و فروش نیز مورد بازرسی و نمونه برداری قرار میگیرند .

وی در ادامه تصریح کرد: ضروری است که در این حالت، نمونه کالاها شرایط انطباق با استاندارد ملی مربوطه را احراز نمایند که در غیر اینصورت مراتب اداری تذکر ,اخطار,جمع آوری ,توقیف و معرفی متخلفین به مراکز حقوقی و قضایی طبق قانون انجام می شود.

زارع بنادکوکی در پایان سخنان خود گفت:هدف آن است که با بازرسی ها ونمونه برداری هایی که انجام می شود شهروندان با اطمینان خاطر بیشتری از کالاها و خدمات استاندارد بهره مند شوند، از این رو از آنان تقاضا داریم تا مراتب غیر استاندارد را از طریق تلفن گویای 1517با خادمین خود در اداره کل استاندارد استان یزد در میان بگذارند.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :