شناسه : 38432062
رئیس سازمان اورژانس استان یزد خبر داد

انجام 70 هزار ماموریت امدادی توسط اورژانس یزد در سال جاری


دهقان گفت: در سال‌جاری بیش از ۷۰ هزار ماموریت در استان یزد انجام شده که افزون بر ۶۶ هزار مورد آن مربوط به مسائل ترافیکی بوده است.

به گزارش یزدرسا؛ احمد دهقان در نشست خبری به مناسبت چهل و پنجمین سالروز تأسیس اورژانس کشور اظهار داشت: هم اکنون ۵۶ پایگاه شهری و جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس هوایی در استان یزد مشغول امدادرسانی به مردم هستند. البته بر اساس استانداردهای تعریف شده این تعداد باید به ۹۰ مورد برسد.

رئیس سازمان اورژانس استان یزد  افزود: روزانه ۱۱۰ مورد انتقال به مراکز درمانی توسط اورژانس یزد انجام می‌شود که بیشترین علت درخواست خدمات از اورژانس در استان مربوط به بیماران قلبی و عروقی و حوادث ترافیکی است.

وی اظهار داشت: در سال‌جاری بیش از  ۷۰ هزار ماموریت در استان یزد انجام شده که افزون بر ۶۶ هزار مورد آن مربوط به مسائل ترافیکی بوده است.

دهقان ادامه داد: سقوط از ارتفاع، مسمومیت‌ها به ویژه مسمومیت با منواکسید کربن در فصول سرد سال و همچنین سوختگی از دیگر مواردی است که از اورژانس برای رسیدگی به آنها درخواست کمک می‌شود.

این مقام مسئول خواستار مشارکت بیشتر خیران برای تجهیز و احداث پایگاه های اورژانس شد و تاکیدکرد: مشارکت خیران استان یزد جهت ساخت فضاها و اماکن مناسب و تامین تجهیزات مورد نیاز ضروری است .

رئیس سازمان اورژانس استان یزد  اظهار کرد: در آینده ای نزدیک سه دستگاه آمبولانس در اختیار پایگاه های اورژانس شهرستان ها قرار می‌گیرد. همچنین در تلاش هستیم تا آمبولانس‌های قدیمی را تجهیز و بروزرسانی کنیم. 

وی اضافه کرد: هم اکنون ۶۰ دستگاه آمبولانس خصوصی تحت تملک شرکت های خصوصی در یزد فعالیت می کنند که بار بسیار از دوش اورژانس بر داشته اند.

انتهای پیام/

 

 

 
آدرس کوتاه :