شناسه : 37941003
کارگردان مجموعه مستند «فرقه‌های سری»:


اسماعیل حاج حیدری گفت: تعداد زیادی اندیشمند و خاخام یهودی آینده بدی را برای اسرائیل متصور شده‌اند.

اسماعیل حاج حیدری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، بابیان اینکه نابودی اسرائیل یک خواسته جهانی است گفت: بعد از جنگ رژیم صهیونیستی و غزه در سال 2014 شاهد یک خیزش جهانی شدیم. این خیزش از سمت هنرمندان و سلبریتی های جهان شدت گرفت و شخصیت‌های مانند مارادونا و مسی در مقابل صهیونیست‌ها قد علم کردند.

کارگردان مستند فرقه‌های سری اضافه کرد: این خیزش جهانی باعث شد ورزشکاران و هنرمندان مطرح جهان موضع‌گیری‌هایی نسبت به اسرائیل داشته باشند که در یک مورد، یک سوارکار آلمانی از حماس درخواست پاسپورت فلسطینی کرد و با آن در مسابقات هم شرکت کرد.

 

جنبش بایکوت اسرائیل دومین دشمن رژیم صهیونیستی پس از ایران

وی با اشاره به اینکه جنبش بایکوت اسرائیل (BDS) امروزه پس از ایران به یکی از چالش‌ها برای رژیم صهیونیستی تبدیل‌شده  اذعان داشت: اسرائیلی‌ها خودشان اعلام کردند که اگر ایران اولین دشمن باشد، جنبش بایکوت اسرائیل (BDS) امروز به دومین دشمن ما در جهان تبدیل شده است.

حاج حیدری با تأکید بر اینکه حیثیت اسرائیلی‌ها با فعالیت‌های ایران و جنبش بایکوت اسرائیل به خطر افتاده است افزود: دامنه مخالفت با اسرائیل به سازمان‌های مطرح بین‌المللی هم رسیده که نمونه آن را می‌توان سازمان بین‌المللی یونسکو اعلام کرد که اقداماتی بر ضد اسرائیل انجام داد و باعث شد که ترامپ و نتانیاهو از این سازمان خارج شوند و بسیاری از معادله‌هایی که اسرائیلی‌ها سعی کردند در این سازمان بین‌المللی طرح‌ریزی کنند را از بین برد.

 

رسوایی اسرائیل در سطح بین‌الملل از عدم حضور هنرمندان اسکار

این مستندساز به برنامه‌های اسرائیل در جهت سو استفاده رسانه‌ای از حضور چهره‌های مطرح جهان اشاره و اضافه کرد: در سال 2019 اسرائیل با دعوت از هنرمندان اسکار برای اسرائیل گردی بودجه زیادی هزینه کرد تا بتواند از این برنامه استفاده رسانه‌ای داشته باشد که خوشبختانه هیچ‌کدام از این هنرمندان در این منطقه حضور پیدا نکردند و سبب رسوایی بزرگ اسرائیل در سطح بین‌الملل شدند.

وی ادامه داد: این رسوایی اسرائیلی‌ها به امروزه بازنمی‌گردد بلکه مشاهیر یهودی ضد اسرائیل همچون فروید، انیشتین و اریک فروم از افرادی بودند که باسیاست‌های اسرائیل مخالفت داشتند.

 

راه‌اندازی جنبش‌های حمایت از فلسطین در اسرائیل

حاج حیدری با اشاره به جنایت‌ها و اقدامات ضد بشری اسرائیل در فلسطین اشغالی، خاطرنشان کرد: چالش امروز اسرائیل در منطقه خودش این است که سیستم و حکومت آن‌ها سکولار بوده و اقدامات نتانیاهو و سیاست‌هایش باعث نارضایتی‌های شدید در این منطقه شده است و حتی شاهد راه‌اندازی جنبش‌های حمایت از فلسطین هم در خود اسرائیل هستیم.

این مستندساز مشکلات اقتصادی و گرانی مسکن را ازجمله چالش‌های اسرائیلی‌ها اشاره کرد و گفت: اگر کسی در اسرائیل بخواهد مسکنی خریداری کند، قیمتش از یک‌خانه در اروپا هم گران‌تر است که حتی این گرانی سوژه خبرنگاران بین‌المللی هم شده است.

وی از دیگر چالش‌های اسرائیلی‌ها را برگزاری سه بار انتخابات در طول یک سال اعلام کرد و گفت: اینکه در یک سال سه بار انتخابات برگزار شود و نتوانند کابینه را تشکیل دهند، یک رسوایی و بن‌بست بزرگی برای رژیم صهیونیستی بود.

حاج حیدری بابیان اینکه تعداد زیادی اندیشمند و خاخام یهودی و صهیونیسم آینده بدی را برای اسرائیل متصور شده‌اند افزود: شخصیت‌های زیادی در سطح جهان هستند که با رهبر معظم انقلاب در خصوص آینده اسرائیل در حال تبیین هستند که حتی برخی از آن‌ها در اسرائیل فعالیت می‌کنند.

 

 اسرائیل با چالش‌های زیادی در روابط بین‌الملل مواجه است

این مستندساز با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی حتی تعهدات قانونی خود را که سازمان‌های جهانی وابسته به آمریکا و اسرائیل هستند را نادیده می‌گیرد خاطرنشان کرد: رفتار خیانت کارانه اسرائیل از گذشته بوده و همین مسیر را ادامه داده و حتی بارها به آمریکا همچنین آمریکا به اسرائیل خیانت کرده است.

وی با تأکید بر اینکه اسرائیل با چالش‌های زیادی در روابط بین‌الملل مواجه است اظهار داشت: اسرائیل امروزه با روسیه، چین و کشورهای متعددی در چالش است و اصلاً روابط بین‌المللی خوبی در سطح جهان ندارد.

 

رسانه‌های ایران فعالیت‌های خوبی علیه اسرائیل ندارند

حاج حیدری در ادامه با ابزار تأسف از اینکه ما در ایران از رسانه به‌خوبی در مقابل اسرائیل استفاده نکردیم اذعان داشت: رسانه‌های غربی بسیاری از مشکلات و چالش‌های اسرائیل را به نمایش می‌گذارد ولی رسانه‌های داخلی ایران متأسفانه در این زمینه خوب کارنکرده‌اند.

این مستندساز با تأکید بر اینکه یقین دارم آن‌چنان‌که اسرائیل با رسانه‌هایش برعلیه ایران کارکرده، ما نسبت به اسرائیل کار زیادی انجام ندادیم افزود: در دانشگاه‌های اسرائیل، ایران‌شناسی آموزش داده می‌شود. رادیو فارسی سال‌های سال علیه ایران فعالیت دارد و حتی در مورد مداح‌های ما کتاب نوشته و پژوهش‌های جدی در این خصوص دارند ولی ما در ایران متأسفانه هیچ اقدام مناسبی در تقابل با آنها انجام نداده ایم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :