شناسه : 1254459
سخنران مراسم جشن 9 ربیع الاول در تفت:


حجت الاسلام غروری در مراسم جشن 9 ربیع الاول در تفت گفت: از ظلم کردن بر کسی که جز خدا کسی را ندارد حذر کنید زیرا خداوند اگر کوهی به کوه دیگر ظلم کند کوه ظالم را منهدم می کند.

به گزارش خبرنگاریزد رسا ازتفت، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صادق غروی قمی در مراسم جشن ۹ ربیع الاول که شب گذشته در حسینیه شوده سفلی تفت برگزارشد در ابتدا به مسئله ایمان به خدا اشاره کرد و با بیان این جمله که ایمان از اسلام بالاتر است افزود: طبق احادیث معتبر از معصومین ایمان سه مرحله دارد که اول آنها اقرار با زبان است و دومین آن قبول داشتن ایمان با قلب و سوم اینکه اعضا و جوارح انسان ایمان داشته باشد .

این سخنران ادامه داد: انسان نباید با حرف مردم زندگی کند زیرا انسان هرچه کند باز هم مردم چیزی می گویند زندگی برخی افراد به خاطر حرف دیگران جهنم می شود چون می خواهند مردم حرفی نزنند که در همین رابطه است که خداوند در قرآن می فرماید : در زندگی دیگران تجسس نکنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آبروی مومنی را ریختن پرداخت و تصریح کرد: احادیث فراوانی در این رابطه رسیده است که به عنوان مثال پیامبر در جایی فرمودند: اگر در دنیا آبروی مومنی را بردی از این دنیا نمی روی مگر اینکه خداوند آبرویت را می ریزد حتی اگر در پستوی خانه ات پنهان شده باشی .

غروری خاطرنشان کرد: اگر فضل و رحمت خداوند شامل حال ما نشود شیطان ما را می بلعد و به همین علت است که خداوند شانزده هزار ملک برای هر انسان گمارده است تا او را از شیاطین جن و انس محافظت کنند .

این واعظ در جای دیگری به وصیتی که سه امام معصوم(ع) به فرزندانشان کرده اند اشاره کرد و گفت: ائمه فرمودند: از ظلم کردن بر کسی که جز خدا کسی را ندارد حذر کنید زیرا خداوند اگر کوهی به کوه دیگر ظلم کند کوه ظالم را منهدم می کند.

وی در بخش پایانی صحبت های خود افزود: اگر کسی با امام حسین باشد همه اموراتش اصلاح می شود و خداوند مقید است که با اسم امام حسین (ع) همه گناهان را ببخشد و همین نام ابی عبدالله(ع) بود که باعث نجات آدم ابوالبشر(ع) شد.

گفتنی است جشن ۹ ربیع الاول از یکشنبه شب در حسینه شوده سفلی تفت آغاز و تا پنجشنبه شب ادامه خواهد شد.

آدرس کوتاه :