شناسه : 36736168
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد:


امام‌جمعه یزد با اشاره به اقدامات ضد فرهنگی دشمن در جامعه به‌وسیله فضای مجازی بیان داشت: برنامه‌ریزی‌های دشمنان به این صورت است که حیوانات و به‌ویژه سگ را جایگزین اعضای خانواده کنند و از همین روست که متأسفانه در یزد دارالعباده نیز شاهد سگ گردانی در معابر شهر هستیم.

 به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با جمعی از خبرنگاران انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد بابیان این مطلب که امروز رسانه‌های کشور و به‌ویژه استان باید به‌گونه‌ای عمل کنند که به مردم بصیرت و آگاهی بدهند گفت: خبرنگاران، در دنیا به‌صورت های مختلف عمل می‌کنند گاهی رسانه‌ها وابسته به دولت‌ها، احزاب مختلف و گروه‌هایی هستند که فعالیتشان هم بر اساس خواسته دولت یا حزب آن‌هاست و برای مقاصدی خاص اقدام به نوشتن مطالبی می‌کنند که بعضاً درست هم نیست

ناصری تصریح کرد: گروه دیگری از خبرنگاران و رسانه‌ها فارغ از مباحث مطرح‌شده، به دنبال اطلاع‌رسانی صحیح در جامعه بوده تا جامعه را به سمت پیشرفت، صحت و عاقبت‌به‌خیری هدایت کنند بنابراین باید امروز در جامعه منش آگاهانه و متفکرانه وجود داشته باشد و رسانه‌ها در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد با اشاره به توطئه‌ها معنوی، اخلاقی و اقتصادی دشمنان انقلاب اظهار داشت: دشمنان اسلام به‌ویژه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها از سالیان دور پروژه‌هایی را برای ضربه زدن به‌نظام خانواده و فروپاشی آن کلید زده‌اند و پس از موفقیت در غرب اکنون به سراغ کشورهای اسلامی و به‌ویژه کشور ما آمده‌اند.

وی ادامه داد: آنان قصد دارند با کاهش فرزند آوری و فروپاشی بنیان خانواده‌ها، انس با حیوانات را در زندگی بشر جایگزین کنند و اگر جلوی این قبیل اقدامات گرفته نشود موفق خواهند شد.

امام‌جمعه یزد با اشاره به اقدامات ضد فرهنگی دشمن در جامعه به‌وسیله فضای مجازی بیان داشت: برنامه‌ریزی‌های دشمنان به این صورت است که حیوانات و به‌ویژه سگ را جایگزین اعضای خانواده کنند و فرد به‌جای عشق‌ورزی به پدر، مادر، همسر و فرزندان تمام عشق خود را نثار یک حیوانی چون سگ کند و از همین روست که متأسفانه در یزد دارالعباده نیز شاهد سگ گردانی در معابر شهر هستیم.

ناصری در ادامه به بیان نقش تفکر در زندگی بشر پرداخت و ابراز داشت: بر اساس روایات انسان نباید هر حرفی را بدون تأمل بپذیرد و یا آن را انتقال دهد و حتی نباید بدون تفکر حرفی را بزند و افراد عاقل کسانی هستند که وقتی حرفی را می‌شنوند تأمل کنند و آن را همان‌جا دفن کنند یا زمانی که می‌خواهند حرف بزنند اول فکر کنند بعد حرف بزنند درست مانند امام راحل که چنین بود.

امام‌جمعه یزد تصریح کرد: خبرنگاران باید نسبت به مشکلات تفکر کرده و با درک آن‌ها راهکار ارائه دهند البته در اسلام الگوهای بسیاری نظیر حضرات معصومین (ع) در رابطه بازندگی بشر وجود دارند که باید این الگوها توسط علما، طلاب و اهالی قلم و رسانه برای مردم تبیین شوند.

ناصری وظیفه مهم اهالی رسانه را بصیرت بخشی به جامعه دانست و گفت: باید اصحاب رسانه کمبودهای جامعه انسانی را درک کرده و راه رشد و کمال را به مردم نشان دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بر ضرورت تلاش برای ریشه‌یابی مشکلات توسط خبرنگاران تأکید کرد و افزود: امروزه بیشترین مشکلات در جامعه در دو حوزه سطحی‌نگری در آموزش و عدم تعهد دینی وجود دارد.

ناصری بابیان اینکه سطحی‌نگری در آموزش کشور منجر به عدم خودکفایی، نوآوری، اندیشه بزرگ و عمل درست می‌شود ادامه داد: این‌که ما سیستم آموزشی خود را به روش بخوان، حفظ کن و نمره بگیر پایه‌گذاری کردیم سبب شده که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ما امروز بیکار باشند بنابراین سیستم آموزشی ما نیازمند یک تحول بزرگ بوده و آموزش را باید با تحول و تعقل همراه کنیم چراکه این دو موضوع با همدیگر انسان را به سطوح بالا می‌رساند.

وی عدم وجود روحیه ما می‌توانیم در متخصصان حوزه صنعت را یکی از مشکلات جدی در این حوزه دانست و گفت: الآن در جامعه ما به‌ویژه در عرصه صنعت، باور به خود کم است و به‌جای اینکه تلاش کنیم که در فعالیت‌ها و نیازهایمان روی پای خود بایستیم، تنها فکری که بسیاری از افراد می‌کنند این است که برای رفع نیازهای خود به ماشین‌آلات و مواد اولیه، دست به واردات بزند بنابراین منشأ این عدم خودباوری در جامعه سطحی‌نگری در آموزش است چراکه به دانش‌آموزان و دانشجویان تفکر و تعقل را به‌اندازه‌ای که نیاز است را تقویت نکرده‌اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از سخنانش در خصوص عدم تعهد دینی ابراز داشت: اگر ما از ابتدا کودکان را با تعهد دینی آشنا نکنیم و به آنان عهد باخدا را نیاموزیم نسبت به سایر عرصه‌ها هم تعهد پیدا نمی‌کند.

امام‌جمعه یزد افزود: کسی که تعهد دینی داشته باشد و خدا را ناظر بر تمام اعمال خود بداند، دزدی و خیانت و کم‌کاری نمی‌کند و با دقت و برای رضای خدا کار می‌کند و آن چیزی که در کشور نیاز است را می‌سازد همان‌طوری که در عرصه موشکی و هسته‌ای این کار را انجام دادند.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :