شناسه : 31450114
با امضای توماری/


اهالی روستای چاهک، بزرگترین روستای استان یزد با نوشتن طوماری به امام جمعه یزد انتصاب حجه الاسلام سیدجمال الدین نورالدینی فتح آباد که بومی این شهرستان است را بعنوان امام جمعه روستای خود خواستار شدند.

به گزارش یزدرسا به نقل از طنین خاتم اهالی روستای چاهک، بزرگترین روستای استان یزد با نوشتن طوماری به امام جمعه یزد انتصاب حجه الاسلام سیدجمال الدین نورالدینی فتح آباد که بومی این شهرستان است را بعنوان امام جمعه روستای خود خواستار شدند.

متن این طومار که توسط اهالی روستای چاهک امضا و به دفتر امام جمعه یزد ارسال شده به این شرح است:

ما امضا کنندگان زیر برآن شدیم از محضر حضرتعالی تقاضا نمائیم تا طبق آیه شریفه لقد من الله علی المومنین إذ بعث فیهم رسولا من أنفسهم..... یکی از روحانیون شجاع، آگاه به مسائل روز و دغدغه های فرهنگی جوانان ، دلسوز و همراه محرومین، آشنا با آداب و فرهنگ مردم منطقه و در یک عبارت عالم عامل جناب حجه الاسلام سید جمال الدین نورالدینی فتح آباد که خود زاده این خطه، دردآشنای محرومین و پرورش یافته بیت عالم ربانی فقید حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج سید محمود نورالدینی است (که بیش از هفتاد سال زعامت مردم منطقه را برعهده داشت و مشیت الهی بر فقدان وجودش مقدر گردید) را به عنوان امام جمعه این روستا منصوب فرمائید تا منطقه به فیض حضورشان از برکات معنوی این حضور بهره برده و بیش از پیش موجبات رونق و سرفرازی ایران اسلامی در سالی که مزین به نام ' اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ' شده است ، در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و در سایه سار ولایت مقام عظمای ولایت حضرت آیت ا... امام خامنه ای فراهم گردد.

بی شک یکی از دغدغه های همیشگی مردمان خداجوی چاهک تحکیم پایه های دینی و ایمانی مردان و زنان خودبالاخص جوانان غیور این منطقه بوده است چرا که سخت معتقدیم تنها اهرم و ریسمان محکم ایمان است که میتواند انسان را در تنگناهای دنیایی رهنمون و پشتیبان باشد، از اینرو در سالیان متمادی به دنبال استفاده از محضر عالمان دینی و بزرگان معنوی بوده است و تا آنجا که ممکن بوده ، امکانات استقرار روحانیون وارسته را فراهم نموده است ، لکن در چند سال گذشته فیض حضور روحانی آگاه، دلسوز، دین باور و مردم دار از این مردم نجیب سلب گردیده و لطمات عدم حضور شخصیتی معنوی در شهرستان برهمگان هویدا و مسجل شده است. 

گفتنی است دهستان چاهک با جمعیتی افزون بر 7 هزار نفر در فاصله 270 کیلومتری از شهر یزد واقع شده است.
آدرس کوتاه :