شناسه : 38309356
حسینیه ای به پهنه ایران؛

اهتزاز بیرق ها و احتضار احمق ها


امسال هیاتهای مذهبی و میزبانان برگزاری عزاداری ها با در دست داشتن بیرق عزای اباعبدالله نگران سلامتی هموطنان هم بوده و مراسم را به صورت محدود با جمعیت کمتر و در محیط های باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می کنند تا امسال دنیا شور و شعور ملت حسینی را به نظاره بنشیند.

به گزارش یزدرسا به نقل از راه آرمان هر سال به محرم که نزدیک می شویم عده ای به فکر نیازمندان و مستمندان و فقرا می افتند آنهایی که در طول سال استوری اینستاگرامشان از بساط تفریحات و سفرها و گردشگری و ریخت و پاشهایشان خالی نمی شود به ناگاه در آستانه محرم نگرانی هایشان آماس می کند و توصیه های اکید به عدم برگزاری مراسم و پخش نذری دارند و همگان را به کمک به نیازمندان به جای برگزاری مراسم ها توصیه می کنند.

گویی هزینه سفر و تفریح و مهمانی های آنچنانی نمی تواند گره از مشکل نیازمندان بگشاید؛ گرچه این سیاست تکراری عده ای از سلبریتی ها که با خط دهی اربابانشان جهت تضعیف دین صورت می گیرد نخ نما شده است اما امسال کرونا به دادشان رسیده تا جهت دهی شان را از کمک به نیازمندان به سمت سلامتی مردم سوق دهند و همنوا با رسانه های معاند بر طبل تعطیلی مراسم عزای حسینی بکوبند و در این زمینه از هیچ حقه ای رویگردان نشده اند و به تحریف و تقطیع سخنان علما و بزرگان روی آورده اند تا دوگانه کرونا-محرم را پیش روی مردم قرار دهند؛ غافل از آنکه این ملت گرگ بالان دیده است و خام این حرفها و دیاثتهای رسانه ای نمی شود؛ انگار نمی بینند یا نمی خواهند ببینند که این ملت، ملت امام حسین است. "ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم" این سخن سردار ماست که درس مبارزه با ظلم را از اربابش امام حسین(ع) آموخته بود. او به درستی ایران وفرزندان وطنش را شناخته بود که اصطلاح ملت امام حسین(ع) را برایشان به کار برد.

ملتی که با گذشت ۱۴ قرن همچنان داغ حسین(ع) در دلشان زنده است و با شروع ماه محرم؛ حسینیه عزای ارباب را به پهنه ایران اسلامی برپا می کنند؛ این داغ دل هیچگاه سرد نمی شود؛ عزاداری وسوگواری برای سالار شهیدان ریشه در تاریخ و هویت ایرانیان دارد و هیچگاه در طول تاریخ علم عزای بزرگترین آزادی‌خواه جهان بر زمین نمانده است و همواره در طول تاریخ، مردم به شکل خودجوش یاد حماسه حسینی را زنده نگاه داشته اند.

امسال اما با وجود ویروس نوظهور کرونا؛ شکل این عزاداریها متفاوت می شود و تجمعات و نذری دادنها رنگ دیگری به خود می گیرد و با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب که فرمودند: " در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می‌کند. بنده هر چه آن‌ها لازم بدانند مراعات خواهم کرد. توصیه و تأکید من به همه عزاداران، هیئات، منبری‌ها و مداحان نیز این است که ضوابط ستاد ملی کرونا باید رعایت شود."؛ همه مردم و هیاتهای عزاداری به این فرمان ولی امر لبیک گفته و در قالبهای تعریف شده به عزای سالار شهدا می نشینند.

در این راستا حجت الاسلام غلامحسین حقانی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کرمان در نشست هم اندیشی با فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفته بود: به دلیل شیوع بیماری کرونا هر هیئت مذهبی که بخواهد تجمع و یا مراسمی برگزار کند باید از سازمان تبلیغات مجوز بگیرد و در کمیته ای  پس از بررسی به آن ها مجوز داده می شود.

همچنین وی تاکید داشته است که سعی داریم امسال نذورات مردمی به سمت کمک مومنانه سوق داده شود.

به همین مناسبت مجید منصوری مسئول بسیج جامعه مداحان به خبرنگار ما از لزوم استفاده عزاداران از ماسک گفت و تاکید کرد: مداحان و مسئولان هیاتها باید این موضوع را به مردم تذکر دهند و در واقع این یک امر به معروف است که امسال توسط مداحان صورت می گیرد.

وی افزود: جهت دهی نذورات ماه محرم و صفر نیز از دیگر موضوعاتی است که برای آن برنامه ریزی شده است از این رو با برنامه ریزی به دنبال این هستیم که نذورات به سمت کمک مومنانه سوق پیدا کند.

علاوه بر مسئولان، هیاتهای مذهبی و میزبانان برگزاری عزاداری ها نیز با در دست داشتن بیرق عزای اباعبدالله نگران سلامتی هموطنان هم بوده و مراسم را به صورت محدود با جمعیت کمتر و در محیط های باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می کنند تا امسال دنیا  شور و شعور ملت حسینی را به نظاره بنشیند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.