شناسه : 38018853
مدیر کل انتقال خون استان یزد خبر داد


تقوایی گفت: متوسط اهدای خون بانوان در کشور پنج درصد است اما در استان یزد تقریبا سه درصد از کل اهداکنندگان را بانوان تشکیل می دهند.

تقوایی در نشست هم اندیشی با مسئول بسیج جامعه بانوان استان افزود: انتقال خون استان در شاخص های اختصاصی از جمله متوسط اهدای خون، متوسط اهدای خون مستمر و سلامت خون بالاتر از میانگین کشوری عمل کرده است، در حالی که اهدای خون بانوان یزدی پایین تر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: متوسط اهدای خون بانوان در کشور پنج درصد است اما در استان یزد تقریبا سه درصد از کل اهداکنندگان را بانوان تشکیل می دهند.

تقوائی با تاکید بر نقش بانوان در اهدای خون گفت: بانوان بهترین مروجین فرهنگ اهدای خون در خانواده و جامعه هستند و خانه‌ای که از نعمت حضور یک مادر یا دختر اهداکننده خون بهره‌مند باشد همانند یک پایگاه ترویج فرهنگ اهدای خون است.

مدیر کل انتقال خون استان یزد با تاکید بر ظرفیت و قابلیت های بسیج گفت: بانوان در عرصه های مختلف حضور فعال دارند و امیدوارم در زمینه اهدای خون نیز مشارکت کنند و اهدای خون را در تقویم زندگی خود قرار دهند.

دکتر تقوائی در پایان با اشاره به وجود هشت حوزه بسیج بانوان در استان گفت: از هر حوزه یک نفر به عنوان رابط اهدای خون انتخاب و جهت آموزش های اولیه به انتقال خون معرفی می شود و با هماهنگی و برگزاری جلسات آشنایی با اهدای خون در سطح حوزه ها در راستای ترویج فرهنگی اهدای خون در بین بانوان قدم بر می داریم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :