شناسه : 38671513
مدیر مرکز تحقیقات و درمان دیابت یزد:

اولین مرکز مشاوره و تحرک بدنی در استان یزد راه‌اندازی می‌شود


آقایی میبدی مدیر مرکز تحقیقات و درمان دیابت یزد از راه‌اندازی اولین مرکز مشاوره و تحرک بدنی در استان خبر داد.

محمدرضا آقایی میبدی، مدیر مرکز تحقیقات و درمان دیابت یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اینکه هفته ملی مبارزه با دیابت از 24 الی 30 آبان ماه با شعار "پرستاران در دنیای دیابت تغییر ایجاد می‌کنند "است، گفت: امسال به علت شیوع بیماری کرونا برنامه‌ها به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه نقش پرستاران در زمینه رفع مشکلات سلامتی چه در زمینه دیابت و چه بیماری‌های دیگر مثل کرونا بسیار برجسته است، افزود: در دیابت نقش پرستاران برجسته است چون هم باید آموزش‌های مختلفی را به مردم بدهند و هم اینکه بحث پیگیری درمان را در دستور کار خود داشته باشند، به همین علت نیاز به توانمندسازی ویژه پرستاران در دنیا برای مقابله با دیابت است.

آقایی میبدی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های بسیار مهم مرکز دیابت در استان، پیگیری وضعیت سلامت دانش آموزان در طرح کوچ که از سوی آموزش و پرورش برگزار می شود خواهد بود که در آن، کاهش وزن، افزایش وزن و چاقی دانش آموزان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

مدیر مرکز تحقیقات و درمان دیابت یزد به ایجاد اولین مرکز مشاوره و تحرک بدنی در استان یزد اشاره کرد و گفت: طی امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه بین مرکز دیابت یزد، سازمان اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرداری، مجموعه ورزشی کارگران استان و هیئت پزشکی ورزشی استان یزد به امضا خواهیم رساند تا ان‌شاءالله این مرکز بعد از پایان کرونا بتواند فعالیت خود را به‌صورت جدی در استان آغاز کند.

وی ادامه داد: در مرکز مشاوره و تحرک بدنی کلیه افرادی که چاقی، اضافه‌وزن یا پیش دیابتی هستند، نسخه ورزشی دریافت کنند تا بتوانند از بیماری‌های بعدی جلوگیری کنند.

آقایی میبدی با بیان اینکه برنامه همایش پرستاری در هفته ملی مبارزه با دیابت برگزار نمی شود، اذعان داشت: این برنامه تصمیم گیری شده بود که در این هفته برگزار شود که با توجه به شرایط موجود و برگزاری سیمنار کشوری به اواخر آذرماه امسال موکول شده است.

مدیر مرکز تحقیقات و درمان دیابت یزد با اشاره به اینکه در این هفته خط آموزش آنلاین و مشاوره دیابت با عنوان "دیابت سلام" از ساعت 8 صبح تا 8 فعالیت خواهد کرد، اظهار داشت: کلینیک تخصصی طب سنتی و دیابت از این هفته هر روزه در استان یزد فعالیت خواهد کرد تا شهروندان اطلاعات بیشتری را از طب سنتی و دیابت داشته و برای درمان خود از آن بهره مند شوند.

وی در پایان گفت: تفاهم نامه ای بین مرکز دیابت، نظام پرستاری ومدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بابت آموزش پرستاران برای ایجاد پرستار مشاور و پرستار مراقب دیابت به امضا خواهد رسید.

برنامه های هفته ملی مبارزه با دیابت

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.