شناسه : 36629810


یکی از محورهای اصلی سخنان ایمه جمعه شهرستان‌های مختلف استان یزد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه دیدار رهبر انقلاب و نخست وزیر ژاپن و مواضع مقتدرانه و عزتمندانه رهبر انقلاب نسبت به آمریکا بود.

به گزارش یزدرسا، ائمه جمعه و خطبای نماز جمعه شهرهای مختلف استان یزد در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته به تبیین مسائل مختلف پیرامون شهر و کشور پرداختند.

امام جمعه ابرکوه: آمریکا که خودش هزاران کلاهک هسته‌ای دارد، صلاحیت اظهارنظر برای دیگران را ندارد

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ابرکوه با اشاره به دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب گفت: برای نخست‌وزیر ژاپن و کشورهای جهان باز هم روشن شد که به‌مقتضای فتوای رهبر انقلاب، ساخت سلاح هسته‌ای اساساً حرام است و ایران به دنبال آن نیست و اگر هم می‌بود آمریکا صلاحیت اظهار نظر را نداشت؛ زیرا کشوری که خودش چند هزار کلاهک هسته‌ای دارد، صلاحیت اظهارنظر در این مورد را برای دیگران ندارد.

وی اظهار داشت: ژاپن هم که ظرف ۴۰ سال پس از انقلاب به عنوان یکی از کشورهای مهم جهان و آسیا، روابط اقتصادی خود را با ایران حفظ کرده اگر قصد گسترش روابط با ایران را دارد، باید اراده قاطع خود را نشان دهد و تحت تأثیر فشارهای آمریکا قرار نگیرد.

امام جمعه تاکید کرد: زیاده‌گویی‌های وزیر خارجه آلمان نشانگر این حقیقت است که به فرموده رهبر معظم انقلاب نباید به اروپا اطمینان داشت و یا دل‌خوش کرد و این سفر سفری بیهوده بود.

حسینی ادامه داد: واکنش قاطع وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه ایران بر اساس اقدام طرف‌های مقابل در توافق برجام آماده است تعهدات خود را بیشتر کاهش دهد یا تعهداتی را که متوقف کرده از سر بگیرد، شایان تقدیر است.

امام‌جمعه ابرکوه به سالروز تشکیل جهاد سازندگی اشاره کرد و گفت: کارنامه جهاد سراسر خدمت و فعالیت تاکنون بوده است و در دوران دفاع مقدس نیز به عنوان سنگر سازان بی سنگر از مدافعان کشور نظام و انقلاب بوده است. امروز نیز این جهادگران گمنام و بی‌نشان در عرصه تولید به‌ویژه در بخشش زراعی و محصولات باغی فعالیت دارند.

امام جمعه اردکان: تجربه نشان داده است که بهترین سلاح در برابر زورگویان، مقاومت است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردکان گفت: دشمنان درصدد هستند که مقاومت و استقامت ملت ما را تضعیف کنند اما امام راحل عظیم‌الشأن و رهبر معظم انقلاب راه‌حل مبارزه با دشمنان را ایستادگی و مقاومت و استقامت ملت دانستند.

وی افزود: تجربه گذشته و همچنین تجربه ملت‌های آزادیخواه دیگر نشان داده است که بهترین سلاح در برابر زورگویان، مقاومت است و هرچه مقاومت و استقامت ما بیشتر شود دشمنان ما ضعیف و ضعیف‌تر می‌شوند.

امام جمعه اردکان اظهار داشت: اگر امروز نشانه‌های افول موریانه‌ای آمریکا را می‌بینیم به خاطر استقامت ملت‌های مظلوم ازجمله ملت ایران است. امروز می‌بینیم که مظلومان در دنیا قدرت پیداکرده‌اند. قدرت مقاومت بهترین اسلحه است و مستکبران را به‌زانو درخواهد آورد.

شاکر خاطرنشان کرد: مردم هیچ‌گاه حاضر نیستند در برابر استکبار و آمریکا و اسرائیل تسلیم شوند و امروز گرایش ملت ایران به مقاومت نه تنها کاهش نداشته بلکه هم افزایش پیداکرده است.

وی عنوان کرد: دستگاه دیپلماسی ما که در رأس آن وزیر امور خارجه قرار دارد به این نتیجه رسیده‌اند که مقاومت باعث خم شدن دشمنان ما می‌شود. هزینه مقاومت از هزینه سازش کمتر است. بعضی از کشورهای منطقه ما سازش کرده‌اند، ذلت آن‌ها را ببینید. آن‌ها امنیت خود را ازدست‌داده‌اند.

خطیب نماز جمعه اردکان گفت: همه ما می‌دانیم که اگر خدای‌ناکرده ملت ما با دشمنان سازش کند سیلی محکمی می‌خورد. اگر ما در برابر دشمنان کوتاه بیاییم خداوند متعال دست یاری و نصرت خود را برمی‌دارد.

شاکر با اشاره به دیدار رهبر انقلاب و نخست‌وزیر ژاپن بیان کرد: در این دیدار، آمریکا و دشمنان ما بیش از همه تحقیر شدند و رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند من ترامپ را شایسته مبادله پیام هم نمی‌دانم.

وی اظهار داشت: قرآن کریم دراین‌باره می‌فرماید؛ در مقابل مستکبر باید با تکبر ایستاد و در مقابل دشمنان و کفار باید محکم حرف زد و در میان خود و دوستان خود مهربان باشیم. ما این انتظار را از مسئولین داریم که در برابر مستکبران همان‌طور که ملت ایران مثل کوه استوار مانده است استوار و محکم بایستند و محکم حرف خود را بزنند. این ملت بزرگ‌ترین پشتوانه است برای اینکه مسئولان ما در برابر دشمنان بایستند و کوتاه نیایند.

امام جمعه بهمن: قدرتمندترین سلاح یک ملت مقاومت است

حجت‌الاسلام رضا علیزاده در خطبه‌های نماز جمعه بخش بهمن گفت: بهترین و قدرتمندترین سلاح یک ملت مقاومت است و یکی از برنامه‌های دشمن تضعیف روحیه مقاومت با مترادف کردن آن با جنگ و خشونت است.

وی افزود: آنان می‌خواهند با گرفتن روحیه مقاومت، دوباره ایران را پای میز مذاکره بکشانند که مقام معظم رهبری در این رابطه فرمودند: مذاکره با آمریکا فایده که ندارد، ضرر هم دارد.

امام‌جمعه بخش بهمن اظهار داشت: قدرت آمریکا رو به افول است که می‌خواهد با ترفند مذاکره به افکار عمومی نشان دهد که همچنان قدرت برتر دنیا هستند. از سوی دیگر جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت نوظهور مخصوصاً در خاورمیانه یکه‌تازی می‌کند و توانسته است عمق راهبردی خود را روز به روز گسترش داده و مستقل بودن خود را به نمایش بگذارد.

علیزاده به تمایل تمامی دولت‌های آمریکایی برای مذاکره با ایران از اول انقلاب اشاره کرد و افزود: ریگان که از همه مقتدرتر بود مخفیانه افرادی را به تهران فرستاد و در نهایت با دست‌خالی برگشت. آن‌ها همگی دنبال آن بوده و هستند که بگویند که قدرتی مثل جمهوری اسلامی را به پای میز مذاکره کشاندیم. لذا باید مقاومت کرد زیرا مقاومت نتیجه می‌دهد.

وی پیروزی انقلاب و پایان سلطه آمریکا، شکست جبهه استکبار در جنگ تحمیلی، شکست و خروج آمریکا از عراق و سوریه، شکست داعش و... را نتیجه ایستادگی و مقاومت دانست و افزود: این‌ها می‌خواهند این ایستادگی و مقاومت را بشکنند درحالی‌که راه نجات ملت ما مقاومت است؛ البته اگر غرب‌گرایان، بزدلان و منفعت‌طلبان بگذارند.

علیزاده به دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب اشاره و عنوان کرد: ایشان در پاسخ به نخست‌وزیر ژاپن که حامل پیام ترامپ و درخواست مذاکره مجدد با ایران است، فرمودند من ترامپ را شایسته هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

وی تاکید کرد: سایر دولتمردان و مسئولین هم باید چنین پاسخگویی به دشمن را از رهبر انقلاب بیاموزند.

امام جمعه مهریز: همه اقتدار و صلابت نظام اسلامی و رهبر انقلاب را دیدند

حجت‌الاسلام محی‌الدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر مهریز با اشاره به دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب گفت: پیش از سفر مقامات آلمان و ژاپن مانورهای رسانه‌ای در داخل و خارج از کشور شروع شد و همه به نتیجه دیدار این مقامات با رهبر معظم انقلاب چشم دوخته بودند و همه دنیا اقتدار و صلابت رهبر فرزانه ما که اقتدار و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی بود را مشاهده کردند که ایشان با بی‌توجهی به ترامپ و نامه او، استکبار جهانی را خوار و ذلیل کردند.

وی افزود: هرچند افرادی در داخل مذاکره با آمریکا را مطرح می‌کنند و دوباره حل مشکلات را به مذاکره گره‌زده‌اند؛ اما طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته محبوبیت وزیر امور خارجه ایران به ۵۰ درصد و محبوبیت سردار سلیمانی بالای ۷۰ درصد رسیده است و این نشان می‌دهد که تز مقاومت محبوبیت جهانی دارد.

امام جمعه مهریز همچنین با اشاره به آتش گرفتن یک نفت‌کش در آب‌های امارات گفت: در به آتش کشیده شدن این نفت‌کش خارجی دست آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی در کار بود. می‌خواستند ایران را عامل این آتش‌سوزی معرفی کنند اما ایران در دنیا اقتدار و محبوبیت بالایی دارد.

محی‌الدینی ادامه داد: در اوایل انقلاب که امام خمینی (ره) موضوع روز قدس را مطرح کردند چند کشور مسلمان با ما همراهی می‌کردند اما امروز ۱۲۰ ملیت در سراسر جهان راهپیمایی روز قدس را برپا می‌کنند و خواستار نابودی اسرائیل هستند و این اقتدار و جایگاه ویژه ایران را در دنیا به نمایش می‌گذارد.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بیان کرد: در سال ۹۶ حدود ۹۶ هزار نفر براثر عارضه فشارخون بالا جان خود را از دست دادند و در حال حاضر نیز ۴۰ درصد از مردم جامعه به این عارضه مبتلا هستند و ضروری است که مردم و مسئولین برای اجرای هر چه‌بهتر این طرح کمک کنند تا افراد مبتلا نسبت به بیماری خود و راه‌های پیشگیری و درمان آن آگاه شوند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :