شناسه : 38268287
گزارش تصویری؛

آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان میبد


طی مراسمی به مناسبت روز خبرنگار، از خبرنگاران و فعالان این عرصه در محل مصلای آیت الله اعرافی(ره) شهرستان میبد تجلیل شد.

به گزارش یزدرسا؛ هادی زارع سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و همراهان وی، نقش اطلاع رسانی و روشنگری در جامعه را بسیار با اهمیت شمرد.

وی افزود: قسمت زیادی از این رسالت مهم نیز امروزه به عهده خبرنگاران است. لذا خبرنگار باید این نقش را به خوبی درک و لمس کند و خبر و مطلبی را که برای انتشار، تنظیم و انتخاب می کند جوانب مختلف آن را در نظر بگیرد.

زارع ادامه داد: خبرنگار باید از آثار مثبت خبر بر جامعه و مردم آگاهی داشته باشد. از حواشی و پرداختن به مطالب غیرضروری و مضر اجتناب کند و این قلم و مطلب مفید و موثر است که خبرنگاری را حرفه ای مقدس می کند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در ادامه با بیان اینکه خبرنگاران پل ارتباطی ما و مردم هستند افزود: اولین وظیفه خبرنگار در نظر گرفتن مصلحت جامعه، بیان مشکلات مردم و سپس تحقیق در مورد اطلاعات و اخبار رسیده است.

وی در پایان با بیان اینکه 7 نشریه مکتوب و 12 پایگاه خبری برخط در سطح شهرستان فعالیت دارند، اظهار داشت: خبرنگاران باید ابعاد مختلف بیانیه گام دوم مقام معظم را در اجتماع پیاده سازی کرده و رسانه ها و اصحاب رسانه نقش مهمی در ایجاد اتحاد و وحدت میان مردم و مسئولان دارند.

لازم به ذکر است مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری فرمانداری، دفتر امام جمعه و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان میبد برگزار شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :