شناسه : 1572538
در نخستین روز از دهه‌ فجر؛


مراسم نمادین استقبال از حضرت امام خمینی(ره) با حضور مسئولان محلی و دانش آموزان در بافق برگزار شد.

به گزارش یزد رسا به نقل از بافق نیوز، جمع کثیری از مسئولان و کارمندان ادارات بافق به همراه دانش آموزان مدارس این شهرستان صبح امروز با تجمع در حسینیه امامزاده عبدالله(ع) به استقبال نمادین از حضرت امام راحل رفتند و یاد آن ایام را گرامی داشتند.
امام جمعه بافق در این مراسم ضمن نکوداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی، خاطراتی از آن دوران بیان نمود و با اشاره به سرنوشت شاه پهلوی گفت: انسان اگر عمل ناپسندی انجام دهد و در جامعه ظلم روا دارد، سرانجام نتیجه اش را خواهد دید و به سزای اعمالش می رسد.
حجت الاسلام سلیمانی با بیان تاریخچه ای از ساواک تهران و کمیته مشترک، شکنجه های ناروایی که قبل از انقلاب بر هموطنان وارد می شد را یادآوری کرد و بیان داشت: شهید رجایی، هاشمی رفسنجانی و چند تن دیگر از زندانیان سیاسی که در حصر اوین بودند، جزو اندک افرادی به شمار می آیند که در آن زمان زیر شکنجه های نظام استبدادی اسرار پنهان در دل خویش را فاش نکردند.
در ادامه این آئین، میربافقی و قانعی دو تن از انقلابیون شهرستان در مدتی کوتاه به بیان چند خاطره از لحظه ورود حضرت امام به ایران و چگونگی آن دوران پرداختند.
اجرای چند دکلمه و سرود همگانی توسط دانش آموزان حاضر از دیگر برنامه های آئین نمادین استقبال از حضرت امام خمینی(ره) در بافق بود.
آدرس کوتاه :