شناسه : 1843334
امام جمعه علی آباد در دیدار مسئولین استانی با خانواده شهدا «مزرعه ملا»:


امام جمعه دهستان علی آباد در دیدار مسئولین استانی با خانواده شهدا روستای «مزرعه ملا» این دهستان گفت: روستای مزرعه ملا از اول انقلاب تاکنون روستایی عالم پرور و شهید پرور بوده است اگر آمریکا که دائم می گوید گزینه ها روی میز است، فقط همین روستای کوچک و شهدای آن را ببنید باید به حال خود بگرید.

به گزارش یزد رسا به نقل از صبح تفت، امام جمعه دهستان علی آباد در دیدار مسئولین استانی و شهرستانی با خانواده شهدای روستای مزرعه ملا این دهستان شهرستان تفت، ضمن خیر مقدم به حضور مسئولین گفت: روستای مزرعه ملا از اول انقلاب تاکنون روستایی عالم پرور و شهید پرور بوده است و تاکنون ۸ شهید را در راه انقلاب فدا کرده است اگر آمریکا که دائم می گوید گزینه ها روی میز است، فقط همین روستای کوچک و شهدای آن را ببنید باید به حال خود بگرید.

حجت الاسلام انوری در ادامه به بیان مشکلات دهستان علی آباد پرداخت و خاطرنشان کرد: منطقه علی آباد دارای وسعت زیادی است  به گونه ای که کشاورزی آن در هر منطقه ای یک نوع پیشرفت داشته و محصولات مختلفی از این منطقه برداشت می شود.

وی ادامه داد: چند سالی است که تولید محصولات کشاورزی در این منطقه  از رونق افتاده و دلیل آن خشکسالی، کم آبی و البته  کم توجهی دولت در این چند سال اخیر بوده است.

انوری در پایان از مسئولین استان و شهرستان خواست تا با تلاش خود مشکلات این روستا را حل کنند و زمینه بازگشت مردم این روستا را فراهم کنند.

فرماندار تفت نیز در این دیداربا تجلیل از مقام شهدای گرانقدر و خانواده معزز آنان اظهار داشت: وجود خانواده معظم شهدای والامقام در این روستا بوی زندگی و طراوت را در این منطقه جاری کرده است.

«ابوالقاسم دهقان» خاطرنشان کرد: روستای مزرعه ملا ۸ شهید را به انقلاب تقدیم کرده است که بعد از روستای رکن آباد میبد، نسبت به جمعیت خود دومین روستا در استان یزد و اولین در شهرستان تفت است که بیشترین شهید را به انقلاب هدیه داده.

وی ادامه داد: این روستا به دلیل مسائل اقلیمی نظیر خشکسالی و کم آبی و همچنین نبود امکانات رفاهی تقریبا خالی از سکنه شده و تنها چند خانواده شهید به خاطر وجود شهدای عزیز خود در این روستا مانده اند.

«دهقان» افزود: این که ما می بینیم تعدادی از خانواده ها هنوز در این روستا ساکن هستند و زندگی ای  در آن جاری و ساری است فقط به خاطر برکت وجود شهدا عزیز این روستا است.

فرماندار تفت ادامه داد: امیدواریم که با حمایت مسئولین استان بتوانیم مشکلات مطرح شده این روستا را حل کنیم تا به برکت خون شهدا بار دیگر جمعیت این روستا مانند سابق برگردد.

دیدار با خانواده شهدا روستای مزرعه ملای تفت با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، بخشدار مرکزی تفت، معاون فرهنگی و امور اجتماعی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی صبح امروز برگزار شد.

آدرس کوتاه :


...حقیقت!!...
بسمه تعالی
سلام
اگرشورای قبلی روستای مزرعه ملا عباس شورا زنده بودروستای مزرعه ملا هم جمعیت خودش را داشت هم سرسبزی خودش رااین روستا بسیار روستای زیبایی بود من از همه جای آن خاطره دارم چرا شورای الان با بودجه ای که میگیرد به جای اینکه آبادترش کند درختانش را قطع میکند وآنجا را به بیابان تبدیل میکند چشمه روستا را که این همه خاطره از آن داشتیم خراب کردند وبه جوی آب تبدیل کردندباغی که روبروی چشمه بود رابه بیابان تبدیل کردند به طوری که اصلا معلوم نمیشود این آب ابتداز باغی عبور میکرده درخت توت سیاهی که درست لب چشمه بود وسایه بانی بودوقصه روستا را میدانست قطع کرده وریشه اش را سوزاندندتنها به بهانه این که این درخت آب چشمه را میخورد وباقطع کردن آن وسایر درختهاکه آب چشمه ازکنار آنها رد میشدآب چشمه که زیادبود زیادتر خواهدشدحال آیاآب چشمه زیادتر شده این نشان دهنده این است که حق از شما راضی نیست حقیقت را بگوییدفرداروزی بایدجوابگو باشیدهمه مردم روستا از میوه آن درخت خورده بودند همه مردم روستازیرسایه آن درخت مینشستند وگرم گفت وگو میشدند همه ازهوای آن تنفس کرده بودند بچه ها از کولش بالا میرفتند وبازی میکردند همه از حمام روستا خاطره داشتند که خرابش کردید دور استخر روستا پر از درخت های سرو بودمرغابی ها درون استخر شنا میکردند بچه ها تویی ولاستیک می انداختند درونش و شنا میکردند همه مردم روستا... وچه بسیار کارهای ناپسندی که در حق این روستا نکردیددل روستا را شکسته وخورد کرده اید چگونه میخواهید خورده های این دل شکسته را بچسبانید من به شما قول میدهم هرگز مثل روز اول نخواهد شد.
پست شده در ۱۳۹۳/۰۲/۱۵ ۰۴:۰۶