شناسه : 33855725
امام جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان با اشاره به تأثیر نقش خبرنگار در سرنوشت مردم گفت: اگر فرهنگ خدمت رسانی به مردم در جامعه حاکم شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

به گزارش یزدرسا به نقل از اردکان گویا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر در دیدار با معاون خبر صدا و سیمای استان یزد و جمعی از خبرنگاران شهرستان ها با اشاره به روایتی از پیامبر مکرم اسلام گفت: آن حضرت فرمودند که دین دو بخش است، تعظیم اوامر الهی و خدمت به مردم.
وی افزود: گاهی اوقات شنیده می شود که دین، فقط ساخت مسجد و بیمارستان و خدمت به مردم است و اگر کسی نماز نخواند مشکلی نیست. آن دینی که ما می شناسیم و پیامبر فرموده و از قرآن سرچشمه گرفته است اینچنین نیست. اگر کسی بخواهد بگوید که انسان با نماز نخواندن به بهشت می رود باید سوره مدّثر را حذف کند.
امام جمعه اردکان اظهار داشت: دلسوزی و خدمت به مردم موجب می شود که انسان در مسیر الهی قدم بردارد. خبرنگاران نیز باید در کار خود، مردم را در نظر داشته باشند. گاهی یک گزارش صادقانه و خالصانه در سرنوشت شهر و خدمت رسانی به مردم تأثیر دارد. در هرجایی هستیم باید در راه خدمت به مردم و گشودن گره از کار آنها تلاش کنیم. اگر این فرهنگ حاکم بشود بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.
وی در پایان ضمن اعلام آمادگی برای راه اندازی دفتر خبری در شهرستان اردکان گفت: سعی می کنیم که پیگیری بیشتری صورت گیرد و هرکاری که بتوانیم انجام خواهیم داد.
در ابتدای این دیدار، حمیدرضا جعفری معاون خبر صدا و سیمای استان یزد گزارشی از وضعیت پوشش خبری مناطق مختلف را ارائه کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :