شناسه : 38343962
فرماندار شهرستان ابرکوه اعلام کرد

ایجاد اشتغال برای 270 نفر در ابرکوه از ابتدای امسال تا کنون


فرماندار ابرکوه گفت: امسال در هفته دولت 26 پروژه در شهرستان ابرکوه به بهره‌برداری رسید که زمینه اشتغال 270 نفر را فراهم کرد.

به گزارش یزدرسا، محمد کاظمی‌نسب فرماندار شهرستان ابرکوه صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامی‌داشت هفته دولت و تسلیت ایام محرم گفت: طی شش ماه زمان شیوع کرونا، بالغ بر هفت میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی توسط مردم و بخش‌های مختلف در ابرکوه جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.

وی افزود: دو سال قبل در بیمارستان خاتم‌الانبیا شهرستان ابرکوه کمبودهایی داشتیم که با پیگیری‌هایی که انجام شد، بخش قابل توجهی از این کمبودها مرتفع و بیمارستان تجهیز شد که خرید  یک دستگاه سی تی اسکن از جمله این تجهیزات است.

فرماندار ابرکوه اظهار داشت: در سال 95 میزان بیکاری در ابرکوه 14.2 بود اما با اقداماتی که صورت گرفته این میزان کاهش پیدا کرده است.

کاظمی‌نسب خاطرنشان کرد: امسال در هفته دولت 26 پروژه با اعتباری بالغ بر 150 میلیادر تومان در حوزه‌های مختلف صنایع، بهداشت و درمان، گردشگری، بنیاد مسکن، مخابرات و .... در شهرستان ابرکوه به بهره‌برداری رسید که زمینه اشتغال 270 نفر را فراهم کرد.

وی عنوان کرد: در حوزه صنعتی طرح کاشی آرین سرام ابرکوه با اعتبار بالغ بر 60 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای 80 نفر آعاز شده است؛ همچنین  واحد کاشی کوثر ابرکوه آماده بهره‌برداری است که تا کنون 98 درصد پیشرفت داشته و دو ماه آینده وارد تولید خواهد شد و 250 نفر نیز نیروی کار این مجموعه است؛ افزون بر این، طرح توسعه فولاد سرمد ابرکوه در حال انجام است که زمینه اشتغال 500 نفر را فراهم خواهد کرد.

فرماندار ابرکوه بیان کرد: در سال 98 برای سه سرمایه‌گذاری خارجی در ابرکوه مجوز صادر شده است که شامل یک مجوز برای هندی‌ها و دو مجوز برای چینی می‌شود، که فعالیت چینی‌ها فعلا بخاطر شیوع کرونا متوقف است اما بعد از کرونا مجددا شروع خواهد شد.

کاظمی‌نسب اضافه کرد: در حوزه کشاورزی و دامپروری، اجرای گلخانه 50 هکتاری در دستور کار است که مرحله واگذاری زمین انجام شده و بزودی کار شروع خواهد شد و منشأ تحولات خوبی در زمینه کشاورزی خواهد بود.

وی ادامه داد: طرح دیگر، پروژه شرکت گوهر لبن است که در حوزه وردی دام‌های اصلاح شده جدید نقش دارد و مقدمات سرمایه‌گذاری 5 هزار دام کوچک و هزار دام سنگین انجام شده است.

فرماندار ابرکوه تأکید کرد: در حوزه گردشگری، عملیات مرمت عمارت قجری ابرکوه توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی رو به پایان است و تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد که، زمینه اشتغال 50 نفر فراهم می‌شود؛ همچنین پروژه دهکده گردشگری تیجرد بالای 70 درصد پیشرفت داشته است که این پروژه در یزد بی‌نظیر است.

کاظمی‌نسب تصریح کرد: راه‌آهن یزد اقلید تا اوایل سال 1400 به بهره‌برداری خواهد رسید که سالانه یک میلیون نفر مسافر و یک میلیون تن بار از این مسیر منتقل خواهد شد؛ همچنین احداث جاده اسفندآباد- صفاشهر طرح دیگری است که تا اوایل 1400 به بهره‌برداری می‌رسد و بر اثر آن مسیر شیراز تا یزد را تا 50 کیلومتر کاهش می‌دهد.

وی اظهار داشت: از ابتدای سال 99 تا اواسط سال 1400 ایجاد هزار شغل در شهرستان ابرکوه پیش‌بینی شده که تا الان 270 مورد آن انجام شده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :