شناسه : 37842305
استاندار یزد در کارگروه اشتغال عنوان کرد


محمد علی طالبی یکی از حوزه های اولویت دار استان در زمینه ایجاد اشتغال را، آموزش های فنی و حرفه ای دانست.

به گزارش یزدرسا؛ محمد علی طالبی ظهر امروز در کارگروه اقتصادی،اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد با اشاره به تعهدات استان در زمینه جهش تولید گفت: برای سال جدید تعهداتی را مبنی برجهش تولید و بحث اشتغال دادیم که البته شیوع کرونا و از بین رفتن برخی از مشاغل ضرورت توجه به مقوله اشتغال را دوچندان کرده و بر همین اساس این مهم را به طور جد از دستگاه ها مطالبه خواهیم کرد.

استاندار یزد یکی از حوزه های اولویت دار استان  در زمینه ایجاد اشتغال را، آموزش های فنی و حرفه ای دانست و اظهار داشت: باید در زمینه ایجاد اشتغال در استان به دنبال اشتغال مبتنی بر مهارت باشیم چرا که در حال حاضر تکیه دانش آموزان و نیروی کار جوان بر آموزش های رسمی و دانشگاهی بنا نهاده شده به گونه ای که علی رغم  وجود دانش بالا و ظرفیت عظیم سرمایه انسانی در استان در برخی موارد مجبور به تامین نیازهای استان از خارج از آن هستیم .

وی افزود: موضوع تامین نیاز اشتغال از استان های دیگر هم در بحث مهاجرت و هم بیکاری نیروهای بومی مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

استاندار یزد با اشاره به این مطلب که آموزش مبتنی بر مهارت، ضمن استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی استان از مهاجرت ها نیز جلوگیری خواهد کرد اظهار داشت: امیدورایم شورای اشتغال نیز نسبت به گذشته نسبت به کارگروه ها مختلف فعال تر باشد و خروجی تصمیمات و تلاش های این شورا منجر به توسعه و اشتغال استان شود.

وی با اشاره به افزایش نرخ بیکاری در تابستان گذشته در استان  گفت: رشد بیکاری در سال گذشته نگرانی هایی را به وجود آورد که با کاهش نرخ آن در پائیز و زمستان و نسبت به مدت مشابه وضعیت خوبی پیدا کردیم.

طالبی در پایان با اشاره به شیوع بیماری کرونا در اواخر سال گذشته اظهار داشت: این بحران نگرانی هایی را در حوزه اشتغال ایجاد کرده اما امیدواریم با تلاش مجموعه اعضای شورای اشتغال این نگرانی ها هر چه زودتر برطرف شود.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :