شناسه : 36780483
امام جمعه یزد:


امام جمعه یزد تاکید کرد: ایران اسلامی توانست کشتی انگلیسی‌ها را گرفته و هیمنه آنها را بشکند و این کار سبب شده که خارجی‌ها زبان به تحسین ایران بگشایند.

به گزارش یزدرسا؛ نماینده ولی فقیه در استان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به چهلمین سالگرد برپایی اولین نماز جمعه به امامت آیت‌الله طالقانی(ره)، گفت: نماز جمعه در اسلام از جایگاه بسیار بالایی برخودار است و قرآن و روایات نسبت به برپایی هرچه باشکوه‌تر آن تاکید کرده‌اند.

وی به جایگاه نماز جمعه اشاره کرد و افزود: ارزش‌های نماز جمعه بسیار زیاد است و خدای متعال برنامه‌های اسلامی را به شکلی طرح ریزی کرده که مسلمانان بتوانند در کنار هم باشند و در مقابل دشمنانشان ایستادگی کنند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری بیان داشت: امروز دشمنان به دنبال ترویج بی بند و باری و دوری از ارزشهای اسلامی در ایران هستند و برای این هدف خود از رسانه‌های مختلف و فضای مجازی به صورت جدی استفاده می‌کنند. در این زمینه یکی از اقداماتی که باید به وسیله نماز جمعه انجام داد، خنثی کردن توطئه‌های دشمنان به وسیله روشنگری و بصیرت افزایی است.

وی با اشاره به اقدامات غرور آفرین سپاه پاسداران در شکست نقشه دشمن تاکید کرد: آمریکا و انگلیس می‌خواستند خلیج فارس را ناامن کنند و ایران را به این وسیله تحت فشار قرار دهند اما خدای متعال به ملت ما عنایت کرد و ‌در اولین اقدام پهپاد جاسوسی آنها را با یاری خداوند متعال ساقط کردیم. در مرحله بعدی جاسوسان آنها به دست سربازان امام زمان(عج) دستگیر شدند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به توقیف نفتکش انگلیس خاطرنشان کرد: ایران اسلامی توانست کشتی انگلیسی‌ها را گرفته و هیمنه آنها را بشکند و این کار سبب شده که خارجی‌ها زبان به تحسین ایران بگشایند.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه دنیا در مقابل توانایی‌های ایران اسلامی درمانده است گفت: دشمنان چیز دیگری برای تحریم ایران اسلامی ندارند و درمانده شده‌اند که چه کاری انجام دهند که بتوانند در مقابل ما بایستند.

 

 
آدرس کوتاه :