شناسه : 37159697
با انعقاد تفاهم نامه میان شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و سازمان نظام مهندسی ساختمان؛

ایمنی ساختمان های مسکونی استان یزد افزایش می یابد


با انعقاد تفاهم نامه میان شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و سازمان نظام مهندسی ساختمان ، ایمنی شهروندان در ساختمان های مسکونی افزایش یافته و ساختاربرق کشی ساختمان ها اصلاح می شود.

به گزارش یزدرسا، آرش نواب در این باره این تفاهم نامه گفت: استعلام محل دقیق کنتور و جانمایی آن ، مکان پیشنهادی پست برق ، تابلوی اندازه گیری و کنترل حریم ساختمان ها و اعمال در نقشه تاسیسات برقی  توسط نظام مهندسی انجام خواهد شد.

وی افزود: بزودی اصلاح نرخنامه برق کشی ساختمان برای اجرای چاه ارت ، سیم سوم و کلید محافظ جان با هماهنگی با اتحادیه صنف الکتریک انجام و اسامی برقکاران ساختمانی که تمایل به اجرای ارت ساختمان دارند از طریق اتحادیه اعلام خواهدشد.

این مسئول تاکید کرد: برق کاران ساختمانی زیرنظر اتحادیه صنف الکتریک یزد می توانند بعد از گذراندن دورهای آموزشی به عنوان مجری ارت فعالیت نمایند.

نواب اظهار کرد:  کنتورهای برقی که در وهله اول ساخت و ساز واگذار می شود با تعرفه تجاری محاسبه شده و تغییر تعرفه آن از تجاری به مسکونی منوط به ارائه تاییدیه سیم سوم و کلید محافظ جان از سازمان نظام مهندسی است.

این مسئول یادآور شد: نصب کنتورهای دیگر برای ساختمان هایی که کنتور برق دارند ، منوط به ارائه تاییدیه سیم سوم و کلید محافظ جان از سازمان نظام مهندسی خواهند بود.

وی متذکر شد: در کلیه ساختمان های دارای پروانه یا فاقد آن ، اندازه گیری و تاییدیه ارت از نظرجنس و اجرا و مقاومت آن بر عهده ناظر نصب کنتور شرکت توزیع برق بوده و مشترکین نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

نواب اضافه کرد: تاییدیه سیم سوم و کلید محافظ جان ساختمان های دارای پروانه ساخت بر عهده مهندس ناظر تاسیسات برقی ساختمان و بدون دریافت هزینه انجام می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد خاطرنشان کرد: تعیین هزینه تاییدیه سیم سوم و کلید محفظ جان برای ساختمان های فاقد پروانه ساخت توسط شرکت توزیع نیروی برق به صورت سالیانه انجام خواهد شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.