شناسه : 36458375
فرماندار میبد با اشاره به اجرای طرح خوشه زیلو:


فرماندار میبد تصریح کرد: با توجه به عزم دست اندرکاران و همچنین اعتبارات نسبتاً خوبی که طرح خوشه زیلو دارد آینده بسیار خوبی برای آن متصور هستیم. انشاالله هم یک تنوع در بعد کمیت کار و هم در کیفیت این هنر صنعت جهانی را شاهد باشیم.

به گزارش یزدرسا؛ فرماندار میبد با اشاره به اجرای طرح خوشه زیلو در میبد گفت: در این زمینه اتفاق خیلی خوبی افتاده که باید از مسئولان اداره صنعت، معدن وتجارت و همچنین مدیران شرکت شهرکهای صنعتی تشکر کنم که با پیگیری که از دو سال قبل انجام شد زمینه اجرای طرح خوشه زیلو را فراهم کردند.

حسین فلاح افزود: اجرای طرح خوشه زیلو در تمام فرآیندها و مراحل تولید، بسته بندی و فروش این هنر صنعت تاثیر گذار است و همچنین جهانی شدن زیلوی میبد فرصت مناسبی فراهم کرده، از این لحاظ یک اتفاق خیلی خوب و میمونی با محوریت شرکت شهرک ها و جهاد دانشگاهی شکل گرفته است.

وی بیان داشت: با اجرای این طرح مباحث مرتبط با زیلو از توجه بیشتر به این هنر صنعت گرفته تا بهبودهایی که می توان از ابتدا یعنی از تهیه نخ، پنبه، رنگ و بافت ایجاد کردتا زیلو هم به عنوان صنایع دستی حفظ شود و هم توجه فنی به آن بیشتر شود، لحاظ می شود. خوشبختانه جلسات بسیار خوبی هم در فرمانداری و هم در مراکز دانشگاهی برگزار شده که این هم اتفاق خوبی است.

این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به عزم دست اندرکاران و همچنین اعتبارات نسبتاً خوبی که این طرح دارد آینده بسیار خوبی برای آن متصور هستیم که انشاالله هم یک تنوع در بعد کمیت کار و هم در کیفیت این هنر صنعت جهانی را شاهد باشیم.

فلاح گفت: خوشبختانه اکنون توجه به این هنر صنعت بیشتر شده و فرهنگ سازی که توسط مردم و مسئولین ایجاد شده در آن تاثیر گذار بوده است. کمک های میراث فرهنگی نیز بسیار تاثیر گذار بوده به گونه ای که زمانی تعداد دارهای زیلو در میبد به تعداد انگشتان دست بود ولی اکنون به جرأت می توانم بگویم که حدود ۲۷۰ دستگاه زیلوبافی در میبد وجود دارد که نتیجه نگاه خوب دولت، بخش خصوصی و  زیلو بافان است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :