شناسه : 35854622


رئیس حوزه هنری یزد از برگزاری دهمین محفل خاطره پایداری با موضوع «خاطرات گروه تخریب» در این مرکز خبر داد.

به گزارش یزدرسا؛ محمدصادق کوچک‌زاده گفت: دهمین محفل خاطره پایداری با موضوع نقش رزمندگان تخریب‌چی‌ در دوران دفاع مقدس، 25 آذر در نارنجستان هنر این مرکز برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری یزد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیرشان با جمعی از فرماندهان، رزمندگان ، ایثارگران و هنرمندان خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده‌های آنها را گنجینه‌های بی‌بدیل و سرمایه‌ی ملت ایران خواندند اظهار داشت: محافل خاطره پایداری حوزه هنری یزد در راستای احیای این گنجینه‌ها و بازخوانی و روایت صحیح تاریخ دفاع مقدس از زبان رزمندگان و پیش قراولان جهاد و شهادت برگزار می‌شود.

وی افزود: شنيدن خاطرات دفاع مقدس آن هم از زبان يادگاران آن دوران به ویژه رزمندگان گروه تخریب که خودشان در دل حادثه حضور داشتند و برخی از آنان هنوز در کنار ما زندگی می‌کنند، می‌تواند دستمایه تولیدات ارزشمند هنری و ادبی قرار گیرد و زمینه مناسبی را برای ثبت و ضبط خاطرات آن عزیزان و انتقال این سرمایه ملی به نسل جوان و آیندگان فراهم آورد.

رئیس حوزه هنری استان ادامه داد: در این محفل تعدادی از دلاورمردان تخريب‌چی تیپ 18 الغدیر خاطراتی از ایستادگی و مقاومت، شجاعت و ایمان، ایثار و شهادت و ابتکار و خلاقیت گروه تخریب در دوران دفاع مقدس بیان می‌کنند.

کوچک‌زاده از عموم مردم برای حضور در این دورهمی صمیمانه دعوت کرد و افزود: این محفل یکشنبه (25 آذر) ساعت 18 با حضور خانواده‌های شهدا و جمعی از فرماندهان، رزمندگان گروه تخریب، ایثارگران، پژوهشگران، هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری در نارنجستان هنر حوزه هنری یزد برگزار می‌شود.

شایان ذکر است: در دوران دفاع مقدس در میان رزمندگان، گروهی بودند که از بین ‌بهترین‌ها و شجاع‌ترین‌ها انتخاب می‌شدند و در گمنامی فعالیت می‌کردند، آنها همانانی بودند که پیش از همه وارد عملیات می‌شدند و تا امروز نیز میدان عملیات را ترک نکرده‌اند. آری آنان تخریب‌چی بودند و اگر بگوییم نزدیک‌ترین‌ها به شهادت، ‌سخنی به گزاف نگفته‌ایم.

محافل ماهانه خاطره‌گویی رزمندگان یزدی با عنوان «پایداری» آخرین یک‌شنبه هر ماه در حوزه هنری یزد واقع در چهار راه فاطمیه، ابتدای خیابان آیت الله کاشانی، کوچه آزادی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :