شناسه : 35817369
رئیس کمیسون عمران شورای شهر یزد:

بازپیرایی فضای سبز در اولویت شورای شهر یزد/ پنج پارک نونوار می‌شود


رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد افزود: یکی از رویکردهای مهم در شورای پنجم، توسعه کمی و کیفی پارک ها بوده که با توجه به مسئله کم آبی اولویت اول شورا بازپیرایی و مناسب سازی فضای سبز موجود به جای ایجاد فضاهای متعدد جدید است.

به گزارش یزدرسا؛ محسن عباسی هرفته با بیان این مطلب که، پارک ها و فضای سبز در یزد به دلیل اقلیم گرم و خشک  این شهر پناهگاه مردم در فصول گرم سال به حساب می آیند گفت: امروزه در شهرهای توسعه یافته پارکها به نوعی محل  فعالیت های متنوعی شهری مردم هستند و یک فضای شهری مهم محسوب می شوند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد افزود: یکی از رویکردهای مهم در شورای پنجم، توسعه کمی و کیفی پارک ها بوده که با توجه به مسئله کم آبی اولویت اول شورا بازپیرایی و مناسب سازی فضای سبز موجود به جای ایجاد فضاهای متعدد جدید است.

عباسی تصریح کرد: برهمین اساس 5 پارک در 5 نقطه از شهر انتخاب شدند و از شهرداری خواسته شد با گرفتن مشاور برای این پروژه ها در زمینه بازپیرایی و مناسب سازی این پارک ها از طراحی هایی شاد و جذاب و اقلیمی استفاده شود و ارتقای کیفیت معماری، روشنایی، خدمات عمومی، امنیت و ایمن سازی و مناسب سازی  پارک ها در نظر گرفته شود.

سخنگوی شورای شهر یزد ادامه داد: در همین راستا این طرح ابتدا با بازپیرایی و بهسازی پارک باغ ملی انجام شد که در مرکز شهر و در کنار شورا و شهرداری قرار داشت و متاسفانه پاتوق افرادی نظیر معتادین شده بود و مردم نیز چندان استقبالی از ان صورت نمی دادند بنابراین تلاش شد با بهره مندی از یک مشاور توانمند چهره پارک تغییر اساسی پیدا کند و همچنین مساحت آن نیز به حدود دوبرابر افزایش یابد.

وی تاکید کرد: البته این اقدامات در پارک آزادگان نیز صورت گرفته و در مراحل بعد پارک های بزرگ شهر و بزرگ آزادشهر نیز در دستور کار قرار دارند و امیدورایم با این اقدامات و با بالارفتن سطح کیفی پارک های شهر شاهد استقبال بیشتر مردم از این فضای های سبز  شهر باشیم.

عباسی با بیان اینکه در خصوص ایجاد پارک های جدید نیز روند احداث اکو پارک بزرگ یزد  درحال اجرا است اضافه کرد: این پروژه از بزرگترین  پروژه های عمرانی در شهر یزد است که در آن از گونه های کم آبخواه کویری استفاده خواهد شد و هر دوشنبه نیز مسئولان دستگاه های مرتبط دور هم جمع می شوند و روند پیشرفت فیزیکی آن را پیگیری می کنند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر یزد تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم تا ایام عید نوروز قسمت اول این پارک را که پردیس اسکان مسافران نوروزی است به بهره برداری برسانیم.

عباسی در واکنش به اینکه در بازپیرایی پارک ها و احداث پارک های جدید تسهیلات مناسب سازی معلولان نیز دیده شده یا  خیر گفت: معلولان از اقشار مظلوم و غریب جامعه ما هستند که متاسفانه تغییر شیوه کارهای عمرانی به نحوی که معلولان هم در آن دیده شوند کار دشواری است اما تلاش کردیم تا در بازپیرایی پارک های فعلی و احداث پارک های جدید خدمات رسانی مناسبی به این عزیزان صورت گیرد هر چند راه درازی تا رسیدن به شهری مناسب افراد کم توان جسمی در پیش داریم
آدرس کوتاه :