شناسه : 37313156
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:


فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: در سطح استان یزد نزدیک به 90 گروه سرود شناسنامه‌دار را داریم که در حال فعالیت هستند.

به گزارش یزدرسا، سرهنگ پاسدار رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در حاشیه اختتامیه جشنواره سرودهای حماسی انقلابی استان، با تبریک چهلمین سالگرد تاسیس بسیج اظهار داشت: توجه به صنایع فرهنگی مانند سرود، موسیقی، تئاتر و دیگر هنرها، در محور فعالیت های فرهنگی امروزه مورد توجه ویژه ای در استان یزد قرار گرفته است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به تقویت سرود و گروه های سرود، افزود: تلاش های زیادی جهت ترویج موسیقی غربی به عنوان کالای فرهنگی وارداتی صورت می گیرد که در مقابل آن باید به سرودهای انقلابی جهت حفظ دست‌آوردها و کرامت اسلامی‌انسانی در جامعه بهای بیشتری بدهیم.

پورشمسی با اشاره به تلاش سپاه و بسیج جهت تقویت موسیقی ایرانی و اصیل، بیان داشت: امروزه بالغ بر ۹۰ گروه سرود فعال و شناسنامه‌دار در سطح استان وجود دارد که با محتوای غنی و خوب، در حال فعالیت هستند و حتی رقابت خوبی نیز بین آنها جریان دارد.

وی یکی از خصوصیات گروه های سرود استان یزد را اجرای برنامه های متنوع و جذاب در مناسبت های مختلف بیان کرد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: اگر بخواهیم نوجوانان ما در آینده به مفهوم واقعی در کارهای تشکیلاتی موفقیت بیشتری داشته باشند، باید از همین سنین کار تشکیلاتی و همراهی و همکاری را بیاموزند که گروه های سرود بستر بسیار مناسبی برای این امر شده است.

پورشمسی در پایان گفت: امروزه کیفیت سرود در استان یزد در سطح خوبی قرار دارد و اجرای گروه های مختلف استانی در برنامه های رسانه ای کشوری و همچنین استفاده آستان قدس رضوی از برخی از گروه های سرود استان در برنامه های خود، نشانی از همین بالا بودن کیفیت را دارد، که امیدواریم هر روز شاهد پیشرفت بیشتری از نوجوانان انقلابی در این زمینه باشیم.

انتهای پیام/
میبدما
آدرس کوتاه :