شناسه : 38510717
امام جمعه یزد:

باید جانفشانی‌های هشت سال دفاع مقدس را برای نسل‌های بعدی روایت کرد


امام جمعه یزد گفت: باید برنامه‌ریزی شود تا تجربیات رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان کنونی منتقل و از آن استفاده شود.

به گزارش یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد صبح امروز در مراسم بزرگداشت فرماندهان شهید و تجلیل از فرماندهان دفاع مقدس گفت: نباید یاد کسانی که برای حفظ دین و کشور جانفشانی کردند فراموش شود و ما وظیفه داریم یاد و نام آن‌ها را زنده نگه بداریم، همانطور که حضرت امام نیز بر زنده نگه داشتن یاد این عزیزان تأکید داشتند.

وی افزود: باید برنامه‌ریزی شود تا تجربیات رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان کنونی منتقل و از آن استفاده شود.

امام جمعه یزد بر لزوم توجه به وصیت‌نامه‌های شهدا تأکید کرد و اظهار داشت: بسیاری از وصیت‌نامه‌های شهدا پرمحتوا است و بعضی از آن‌ها نیز عرفان‌نامه است که وقتی انسان آن‌ها را می‌خواند متوجه می‌شود که نویسنده آن در چه جایگاهی قرار داشته است.

ناصری خاطرنشان کرد: خیلی مسائل مهم و گفتنی و خیلی ایثارگری‌ها از زمان دفاع مقدس وجود دارد که نباید ناگفته بماند و باید این مطالب برای نسل کنونی و کسانی که آن روزها را ندیده‌اند بیان شود.  

وی با بیان اینکه باید برای انتقال حماسه‌های دفاع مقدس به دوره کنونی از روش‌های مختلف استفاده کرد، یادآور شد: باید جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس به صورت خاطره و داستان در فضای مجازی و جاهای دیگر منتشر شود و به گوش مردم و جامعه برسد.

امام جمعه یزد عنوان کرد: هم تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس کار لازمی است و هم برنامه‌ریزی برای استفاده از تجربیات این عزیزان لازم است.

ناصری تأکید کرد: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس رفتند و مقاومت کردند و اجازه دست‌اندازی دشمن به خاک میهن را ندادند و این وظیفه ما است که این واقعیت‌ها را به نسل‌های آینده منتقل کنیم و البته مهم است که این را چگونه منتقل کنیم.

وی تصریح کرد: باید کسانی که جبهه را درک کرده‌اند و آن فضا را دیده‌اند را آموزش داد تا وارد صحنه شوند و به تهیه فیلم در این رابطه بپردازند چرا که آن‌ها خودشان در میدان جنگ بوده‌اند و بیش از هر کسی به واقعیت‌ها واقف و با آن فضا مأنوس هستند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :