شناسه : 37688301
نماینده منتخب مردم یزد و اشکذر:


محمدصالح جوکار گفت: فرار بخشی از سرمایه یزدی‌ها از استان و عدم رغبت سرمایه‌گذاران برای حضور در یزد از علل مشکلات کنونی است.

محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، عمده‌ترین مشکل کنونی استان یزد را مسئله اقتصاد و معیشت  دانست و گفت: فرار بخشی از سرمایه یزدی‌ها از استان و عدم رغبت سرمایه‌گذاران برای حضور در یزد از علل مشکلات کنونی است و باید موانعی که در مسیر سرمایه‌گذاری در یزد وجود دارد را برطرف کنیم.

وی با اشاره به مشکلات حوزه مسکن با بیان اینکه وظیفه دولت تامین مسکن است و با جدیت باید این مسئله را دنبال می‌کنیم، گفت: یزد مشکل زمین ندارد، مردم توقع دارند دولت زمین رایگان در اختیارشان قرار دهد تا آنها خانه سازی کنند، زمینی که دولت در اختیار دارد متعلق به مردم است دولت باید این زمین را به نیازمندان واگذار کند، چرا باید زمین خوارانی وجود داشته باشند که با واسطه این زمین‌ها، میلیاردها تومان به جیب بزنند و به فروش برسانند.

نماینده منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس یازدهم با بیان اینکه مسئله اشتغال در سایه سرمایه‌گذاری در داخل استان است که امیدواریم انجام شود، گفت: تقریبا 70 درصد از جمعیت بیکار استان یزد فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها اعم از زن و مرد هستند و امروز متأسفانه نیاز شغلی این تحصیلکرده‌ها در استان مرتفع نمی‌شود چرا که جهت‌گیری صنایع استان به سمتی است که نیروی فیزیکی و کارگر ساده نیاز دارد.

جوکار ادامه داد: رویکرد ما بر بخش توسعه استان این است که سند توسعه استان را تغییردهیم و به سمتی برویم که جوان تحصیلکرده استان نسبت به کار و فعالیتی که انجام می‌دهد اقناع شود و متناسب با رشته تحصیلی او شغل برای او ایجاد شود که می‌تواند در زمینه صنایع هایتک، آی تی، حوزه گردشگری و ... باشد.

وی با بیان اینکه اقدامات موثر در زمینه اشتغال منوط به این است که نمایندگان و مسئولان استان در کنار هم قرار گیرند و با جدیت مسائل را پیگیری کنند، عنوان کرد: خدمات پزشکی استان یزد به دلیل داشتن پزشکان حاذق و همچنین درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های خوب که زیر ساخت‌های خوبی است فرصت ویژه‌ای محسوب می‌شود و جمعیتی از زنان فارغ التحصیلان دانشگاهی استان در بخش خدمات آموزشی و خدمات درمانی می‌توانند فعال شوند، همچنین در بخش گردشگری و صنایع دستی تعداد زیادی از هنرمندان استان می‌توانند فعالیت داشته باشند و می‌توان برای زنان سرپرست خانوار مشاغل خانگی ایجاد کرد.

جوکار با بیان اینکه لازم است مدیران استان با روحیه جهادی پیگیر حل مسائل و مشکلات مردم باشند، افزود: من به همراهی دیگر نمایندگان استان هر موضوع و مسئله در استان که در سطح ملی باشد را پیگیری می‌کنیم، نشست‌ نمایندگان استان برگزار و در خصوص مسائل اصلی استان صحبت و توافق خواهیم کرد به گونه‌ای که نگاه ما بخشی نباشد و تنها توجه به یک شهرستان و منطقه خاصی نباشد بلکه نگاه استانی باشد.

وی با بیان اینکه نمایندگان استان باید نگاه عدالتخواهانه نسبت به استان داشته باشند، افزود: ما به دنبال این هستیم که یک برنامه توسعه متوازن و پایداری در استان داشته باشیم و منابع به منطقه خاصی هدایت نشوند بلکه منابع متعلق به مردم هست و همه این مردم باید بهره مند شوند.

نماینده منتخب مردم یزد تصریح کرد: نمایندگان استان با وحدتی که خواهند داشت مسائل استان را اولویت بندی، مشکلات و چالش‌ها را احصا کرده و مسائل را در سطح وزارتخانه‌ها پیگیری و موافقت‌های لازم را خواهند گرفت و مسئولان استان یزد باید با جدیت برای پیگیر و حل مشکلات باید پای کار بیایند و از حالت روزمرگی خارج شویم و پا را فراتر گذاشته و آینده خوبی را برای استان در سایه جدیت و روحیه جهادی نمایندگان و مدیران استان رقم بزنیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :