شناسه : 36313839
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: هزینه‌های تولید عاملی است که موجب می‌شود تولیدات داخلی نتوانند با کالاهای مشابه خارجی رقابت کنند؛ لذا باید به سمت کاهش هزینه‌های سربار تولید داخلی برویم.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به نامگذاری سال 98 به عنوان «رونق تولید» و موانع پیش روی تحقق این شعار گفت: رهبر انقلاب با نام‌گذاری امسال با عنوان «رونق تولید» یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم را مدنظر قرار دادند تا بدین‌شکل و با اقداماتی که جهت تحقق شعار سال انجام می‌گیرد مشکلات اقتصادی حل وفصل شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به نامگذاری سال گذشته به نام «حمایت از کالای ایرانی» و همت مردم در این زمینه و فرهنگ‌سازی که جهت استفاده از کالاهای ایرانی صورت گرفت؛ رهبر انقلاب این مسئله را مورد توجه قرار دادند که حالا که مردم دغدغه مصرف کالای ایرانی را دارند پس تولید باید رونق بگیرد و تقویت شود.

باید از تولید داخلی به صورت کامل حمایت شود

پژمانفر با بیان اینکه تولیدات داخلی باید بتوانند در مقابل تولیدات خارجی که به شکل‌های مختلف مانند قاچاق وارد کشور می‌شوند رقابت کنند، اظهار داشت: رقابت تولیدات داخلی با تولیدات خارجی در صورتی موفق خواهد بود که حمایت از تولید داخلی به صورت کامل شکل بگیرد و محقق شود.

وی تأکید کرد: یک بخش حمایت از تولیدکنندگان داخلی وظیفه دستگاه‌های دولتی است که باید مسیرهایی که تولید داخلی را می‌تواند به صورت فعال و پویا جلو ببرد را هموار کنند و مشکلات بخش تولید را کاهش دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: کالاهای که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند، هیچ تعرفه‌ای پرداخت نمی‌کنند این در حالی است که تعرفه‌های سربار زیادی مانند ارزش افزوده، مالیات، سود بانکی، تأمین اجتماعی و... را به تولید داخلی اضافه می‌کنند.

هزینه‌های تولید مانع رقابت تولیدات داخلی با کالاهای خارجی

پژمانفر ادامه داد: افزون بر این، مشکلاتی که اداره کار و وزارت تعاون اجتماعی برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کنند نیز موجب می‌شود تا بیش از 35 درصد افزایش هزینه تولید در کشور به وجود بیاید.

وی عنوان کرد: هزینه‌های تولید عاملی است که موجب می‌شود تولیدات داخلی نتوانند با کالاهای مشابه خارجی رقابت کنند؛ لذا باید به سمت کاهش هزینه‌های سربار تولید داخلی برویم تا با رونق تولید و همچنین با کمک فرهنگ مصرف کالای داخلی بتوانیم به جایی برسیم که تولیدات داخلی‌مان در بازارهای جهانی نیز با دیگر کالاها رقابت کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :