شناسه : 37848141


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر با اعلام پلمپ یک واحد صنفی عرضه فرآورده های گوشتی گفت: با اصناف متخلف برخورد قاطع قانونی صورت می گیرد.

به گزارش یزد رسا؛ سید محمد ابراهیم اقبالی زارچ گفت: با هدف اجرای دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه با اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، برابرماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی که مصداق بارز تخلف بهداشتی و جرم است، برخورد و مغازه آن ها پلمب خواهد شد.

این مقام قضایی در خصوص نقش سلامت فرآورده های گوشتی بر سلامت جامعه اظهار داشت: به جهت مصرف روزانه عمومی مردم و لزوم عرضه آن با رعایت مقررات بهداشتی از کشتارگاه ها و مراکز عرضه پس از بازرسی مراکز توسط اداره دامپزشکی با متخلفین برخورد جدی صورت می گیرد. که این موضوع در خصوص سایر اصناف نیز جاری می باشد.

وی بیان داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت فوق العاده پیشگیری از آن به منظور به حداقل رساندن خطر انتقال ویروس مردم بجز موراد ضروری از خانه خراج نشوند.

اقبالی افزود: نباید فراموش کرد که نسخه واحد دنیا برای مقابله با کرونا و قطع زنجیره شیوع این ویروس،رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

شایان ذکر است، شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف اصناف را در عرصه های مختلف به مراکز بهداشت، اداره دامپزشکی، اماکن نیروی انتظامی و یا به دادستانی گزارش و اطلاع دهند.
 آدرس کوتاه :