شناسه : 1556145
امام جمعه مروست:


امام جمعه مروست گفت: اصل انقلاب را باید در شعارهای اصلی‌اش جستجو کرد، عده‌ای در انقلاب‌هایشان به عنوان کف روی آب در تظاهرات سیل‌گونه میلیونی شرکت می‌کنند.

به گزارش خبرنگاريزد رسا از خاتم، امام جمعه مروست در خطبه های این هفته نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوی الهی گفت : راه رسیدن به سعادت و برتری این است که اهل تقوی باشیم و در امور دنیوی و در امور اخروی آن را رعایت کنیم و وقتی در امور اخروی تقوی پیشه کنیم در دنیا و آخرت سربلند خواهیم شد.

"حجت الاسلام حسینی" در ادامه به رنج هایی که پیامبر(ص) برای برپا داشتن نماز جمعه داشت اشاره کرد و خاطر نشان کرد:خداوند در قرآن به کسانی که نماز جمعه و خطبه ها را برای رسیدن به انجام کارهای بی ارزش ترک می کنند فرموده است : بگو که آنچه در نزد خدا هست برای شما بهترین است که خداوند بهترین رزق دهندهگان است.

حسینی در ادامه سوالات نمازگزان مبنی بر حضور در نماز جمعه پاسخ داد و اظهار داشت: آگاهی نداشتن از احکام نماز جمعه دلیل بر عدم حضور در نماز جمعه نمی شود بلکه باید احکام آن را فرا گرفت.

خطیب جمعه مروست همچنین ترک یک حقیقت و ارزش را برای احتمال اشتباه در آن حقیقت را کاری ناصحیح دانست و اذعان داشت: روز جمعه روز یادگیری احکام دین است و چه جایی بهتر از جایگاه نماز جمعه که به فراگیری احکام دین بپردازید.

حسینی همچنین ضمن تبریک دهه فجر ، با اشاره به فرا رسیدن ۱۲ بهمن، سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، افزود: مهم‌ترین رخداد این قرن و مناسبت روز، زوال یک حکومت ستمگر و استقرار نظام قسط و عدل است.

وی با بیان اینکه با ورود امام خمینی(ره)، عدل و داد در ایران اسلامی به معنای واقعی مستقر شد گفت: اصل انقلاب را باید در شعارهای اصلی‌اش جستجو کرد، عده‌ای در انقلاب‌هایشان به عنوان کف روی آب در تظاهرات سیل‌گونه میلیونی شرکت می‌کنند.

امام جمعه مروست در پایان ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی مرد عالم و بزرگ کشورمان را پیشاپیش تبریک گفت و یک حدیث که حضرت عبدالعظیم از امام رضا (ع) نقل کرد و خاطر نشان کرد:مسلمان کسی است که دیگران از شر زبان او در امان باشند و از ما نیست کسی که همسایه او از دستش در امان نباشد .
آدرس کوتاه :