شناسه : 36822707
نماینده پنج شهرستان استان یزد در مجلس:


نماینده پنج شهرستان یزد در مجلس گفت: ما در این مدت پیگیری کردیم و دو نماینده به حوزه‌های انتخابیه‌ی مربوط به استان یزد اضافه شد و در کمیسیون نیز تصویب شد اما متأسفانه در صحن مجلس با مخالفت دولت مواجه شد و رأی نیاورد.

محمدرضا صباغیان در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: اینکه پنج شهرستان استان یزد یک نماینده داشته باشد، قانونی است که 20 سال قبل مصوب شده است و این وضعیت ناعادلانه شکل گرفته است.

وی افزود: البته ما در این مدت پیگیری کردیم و دو نماینده به حوزه‌های انتخابیه‌ی مربوط به استان یزد یکی به حوزه انتخابیه پنج شهرستان و یکی هم به حوزه انتخابیه یزد اضافه شد و در کمیسیون نیز تصویب شد اما متأسفانه در صحن مجلس با مخالفت دولت مواجه شد و رأی نیاورد.

نماینده پنج شهرستان استان یزد در مجلس اضافه کرد: در واقع آنچه موجب شد که این طرح در صحن مجلس رأی نیاورد، مخالفت دولت بود و وقتی دولت مخالف باشد معمولا مجلس هم رأی نمی‌دهد.

صباغیان در پاسخ به اینکه دلیل دولتی‌ها برای مخالفت با این طرح چه بود، اظهار داشت: البته استدلال دولتی‌ها مسائل مالی بود، اما به جز مسائل مالی با توجه به مشکلاتی که در شهرهایی مانند کازرون در جریان تقسیمات کشوری در آن برهه به وجود آمده بود، دولت در آن شرایط و با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم، نظرش این بود که فعلا این اتفاق نیفتد.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اما به هر حال ما تلاشی که قرار بود را انجام دادیم و حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم سرانجام چه می‌شود.

صباغیان در پاسخ به اینکه در مدت مسئولیت وی در مجلس چه اقدامی برای رفع محرومیت شهرستان های حوزه انتخابیه انجام شده است، عنوان کرد: برای محرومیت‌زدایی در شهرستان‌های حوزه انتخابیه تلاش‌ها و پیگیری‌هایی صورت گرفته است؛ در برخی شهرستان‌ها مطالبه احداث کارخانه داشته‌اند که کارخانه احداث شده است، برخی جاها کارخانه داشته‌اند اما نیمه‌تعطیل بوده است که پیگیری کردیم و تسهیلات در اختیارشان قرار دادند تا فعال شود.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی، راهسازی، بهداشت و موارد دیگر نیز اقدامات قابل توجه و خوبی در شهرستان‌های حوزه انتخابیه صورت گرفته است که البته لازم است در آینده گزارش تفصیلی این اقدامات منتشر شود.

صباغیان در پاسخ به اینکه آیا برای حضور در انتخابات پیش رو هم برنامه‌ای دارد یا خیر، بیان کرد: فعلا زود است که در این مورد صبحت کنیم، در فرصت خودش به این موضوع هم خواهم پرداخت.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :