شناسه : 34869837
امام جمعه موقت یزد:


امام جمعه موقت یزد گفت: بی توجهی به وضعیت موجود موجب افزایش گرانی و تورم می شود که به هیچ وجه مناسب جامعه اسلامی نیست.

به گزارش یزدرسا امام جمعه موقت یزد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته گفت: تورم فشار زیادی بر مردم و محرومان جامعه وارد کرده است، بنابراین مسوولان با برنامه ریزی و همکاری لازم به فکر مهار گرانی اجناس ضروری مردم باشند.

حجت‌الاسلام سید محمدجواد آیت‌اللهی اظهار داشت: وضعیت اقتصادی موجود به گونه ای است که موجب نارضایتی اقشار مختلف مردم شده و مدیران اجرایی با تدبیر جلو افزایش قیمت ها و گرانی ها را بگیرند.

وی تأکید کرد: بی توجهی به وضعیت موجود موجب افزایش گرانی و تورم می شود که به هیچ وجه مناسب جامعه اسلامی و مردمی که در خدمت کشور و نظام هستند، نیست .

امام جمعه موقت یزد افزود: هرچند مردم از رکود و گرانی‌ها ناراحت هستند، اما بی‌عدالتی‌ها و تبعیض‌ها بیشتر مردم جامعه را ناراحت می‌کند.

آیت اللهی خاطرنشان کرد: راه حل اساسی مهار تورم و پیشگیری از گرانی ها، توجه عملی مسوولان به توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید انجام شود.

وی تأکید کرد: بخشی از تورم و گرانی مربوط به موضوع تحریم دشمنان علیه کشور است و بخش زیادی هم به سوء مدیریت ها و بی توجهی به ظرفیت های داخلی مربوط است که باید برای حل آن اقدام کرد.

امام جمعه موقت یزد تصریح کرد: مردم ما در طول این سال‌های همواره ثابت کرده‌اند که پشتیبان نظام و کشور هستند و در برابر دشمنان وحدتی بی‌نظیر دارند.

آیت اللهی افزود: امروز نیز مردم با همدلی و بصیرت خود و با پیروی از ولایت، در کنار دولتی که منتخب آن‌ها است؛ مشکلات و معضلات را برطرف کرده و بار دیگر فتنه دشمنان را خنثی خواهند کرد.

وی با اشاره به جایگاه حجاب و عفاف در جامعه عنوان کرد: متأسفانه امروز شاهد این هستیم که در کشور ما به‌خصوص در شهرهایی مثل دارالعباده یزد، آن‌طور که شایسته است به حجاب و عفاف توجه نمی‌شود.

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه هم مسئولین دولتی و هم مردم جامعه در رابطه با توطئه های فرهنگی دشمن مسئول هستند، اظهار داشت: متأسفانه دولت در قبال مسائل این‌چنینی بی‌تفاوت است و اهمیت چندانی برای این‌ معضلات قائل نیست. با این وجود مردم جامعه و خانواده‌ها باید نسبت به توطئه‌های دشمنان هوشیار باشند و به فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر توجه بیشتری کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :