شناسه : 37750206
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با یزدرسا:


حسینعلی حاجی‌دلیگانی گفت: تیم اقتصادی دولت باید به معنای واقعی به میدان بیاید و با هماهنگی هر چه بیشتر، موانع پیش روی تولید را برطرف کند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان «جهش تولید» گفت: برای تحقق جهش تولید، اولا خود تولیدکنندگان وظیفه دارند که هم بحث تولید را بصورت جهشی انجام دهند و هم تلاش کنند جلوی برخی از افرادی که در چنین شرایطی دنبال سوءاستفاده هستند و باعث تقلب در تولید کالا می‌شوند را بگیرند.

وی افزود: دولت‌مردان نیز وظیفه دارند تا موانع بر سر راه تولید را بردارند که این نیاز به اراده و جدیت دارد و البته آن‌ها خودشان بهتر از هر کسی می‌دانند چه موانعی بر سر راه تولید است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: هم تیم اقتصادی دولت و دستگاه‌های مربوط به حوزه تولید باید به معنای واقعی به میدان بیایند و با هماهنگی هر چه بیشتر، موانع پیش روی تولید را برطرف کنند.

دولت باید موانع را از سر راه تولید بردارد

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: امروز اگر یک نفر بخواهد یک کارگاه کوچک را حتی در یک روستا بزند، یک سال طول می‌کشد تا بنیاد مسکن کاربری مثلا آن 100 متر زمین را برای او درست کند.

وی ادامه داد: یا مثلا اگر در خارج از شهر و روستا بخواهد یک زمینی از اداره راه و شهرسازی یا منابع طبیعی بگیرد باز همین گرفتاری را دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اضافه کرد: این در حالی است که مجوزهایی را باید از محیط زیست –که خودش به ترمز تولید تبدیل شده است- بگیرد؛ از طرفی صدور مجوز توسط برخی از صنوف و دستگاه‌هایی که باید مجوز صادر کنند، نیز بسیار مشکل‌ساز است.

حاجی‌دلیگانی اظهار داشت: یک نفر که می‌خواهد یک کار تولیدی را شروع کند باید از ده‌ها ارگان استعلام بگیرد و هر کدام از این استعلام‌ها هم آنقدر طولانی می‌شود که وقتی طرف اولین استعلام را می‌گیرد تا می‌خواهد آخرین استعلام را بگیرد شرایطی ایجاد می‌شود که آن مجوز اولی از اعتبار ساقط می‌شود؛ ما با چنین موانعی بر سر راه تولید مواجه هستیم که باید این‌ها بر طرف شود.

وی به نقش مجلس اشاره کرد و گفت: از طرفی مجلس هم وظیفه دارد تا بر دولت نظارت کند و دولت‌مردان را وادار کند که تلاش کنند این موانع یاده شده را از سر راه تولید و کسب و کار بردارند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :