شناسه : 34417407
امام جمعه بهاباد:


امام جمعه بهاباد در باره خروج آمریکا از برجام گفت: خروج آمريكا از برجام نشان داد كه منطق رهبر معظم انقلاب در نامگذارى سال‌هاى اخير بر محور اقتصاد مقاومتى از چه اتقان و استحكامى برخوردار است.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد نیوز، امام جمعه بهاباد درخطبه های این هفته نماز جمعه بهاباد با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: خروج آمريكا از برجام نشان داد، دشمنان تابلودار نظام اسلامى به هيچ‌وجه قابل اعتماد نيستند.

حجت‌الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی افزود: اروپائيان بايد بدانند كه برجام هيچ‌گونه مكمل و متممّى ندارد و جمهورى اسلامى ايران درباره نفوذ منطقه‌اى و ابزارهاى دفاعى و موشكى خود به‌هيچ‌وجه با بيگانگان وارد مذاكره نخواهد شد.

وی با بیان اینکه بدون ترديد خروج آمريكا از برجام براى ملت ما يك نعمت و دستاورد بود اظهارداشت:  هرگونه مذاكره با اروپا، تنها مربوط به برجام و چگونگى اجراى تعهدات اروپا در برابر ايران همراه با اخذ تضمين‌هاى محكم خواهد بود.

امام جمعه بهاباد به فرارسیدن ماه مبارك رمضان ماه بندگى و عبادت و نهادينه‌سازى الگوى رفتار اسلامى‌ اشاره کرد و گفت: رمضان ماه تهذيب نفس، كسر شهوت، غلبه و چيره شدن بر نفس، ماه صبر و استقامت و بالاخره ماه خودسازى و اصلاح جامعه است.

ابراهیمی بشکانی با بیان اینکه ماه مبارك رمضان بهترین زمان براى خودسازى و عبادت‌ است افزود: رمضان؛ ماهى براى انجام فعاليت‌هاى اجتماعى و خانوادگى خالصانه‌ وخودسازی وعبادت دردرگاه خداوند متعال است .

وی: در حقيقت دراين ماه مبارك و با تمرين سختى روزه، مى‌توان روح را بر جسم غلبه داد و فضائل و كمالات روحانى را تمرين كرد و در ذهن و جان خود پايدار نمود.

خطیب جمعه بهاباد به دهه تکریم وغبارروبی مساجد اشاره کرد و گفت: مسجد؛ پايگاه همه كارهاى نيك‌ وخوب است  که  نقش مهمى در ترويج انديشه و ارزش‌هاى اسلامى دارد.

ابراهیمی بشکانی در راستاى زنده نگه داشتن و تكريم هرچه بيشتر جايگاه مساجد در ميان افراد جامعه اسلامى در عصر حاضر و نيز بهره بردن از ظرفيت‌ها و قابليت‌هاى كمرنگ شده اين نهاد محورى جامعه اسلامى  تاکید کرد وافزود: دهه آخر ماه مبارك شعبان به‌عنوان «دهه تكريم مساجد» نامگذارى شده تا قبل از فرارسيدن ماه مبارك رمضان، فضاى مساجد از هر نظر مهياى حضور ميهمانان خدا شده و علاوه بر غبارروبى از فضاى كالبدى و ظاهرى مساجد، به غبارروبى از ظرفيت‌ها و كاركردهاى اين نهاد مهم پرداخته شود و در گستره‌اى فراگيرتر و عميق تر، تكاليف امت اسلامى درباره كانون‌هاى توحيد و عبادت و محورهاى بصيرت و نشر معارف اسلامى بازشناسى شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :