شناسه : 38001662
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد


جوکار با اشاره به اینکه برخورد با قاچاقچیان انسان معطل رفع خلا قانونی است، گفت: وزارت خارجه در موضوع قاچاق انسان دیپلماسی قوی تری داشته باشد.

محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اینکه در بحث قاچاق انسان مشکل قانونی در کشور داریم اظهار داشت: نبود قانونی در این خصوص در کشور سبب سو استفاده قاچاقچیان شده و متاسفانه بارها شاهد واژگونی خودور و کشته شدن این افراد بوده ایم. در اینجا تنها به توقیف خودرو ختم شده و قاچاقچیان دریافته اند که موضوعی وجود دارد که دستگاه قضایی با آنها برخورد نمی کند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رابطه با حمل و قاچاق انسان یقینا باید قانون محکم و متقنی را داشته باشیم که دست قوه قضاییه برای برخورد با افراد متخلف باز باشد افزود: قاچاق انسان یک کار ناپسند است که انجام و برخی از اتباع خارجی به صورت قاچاق وارد کشور ما می شوند و به شکل قاچاق بین استان ها تردد می کنند که همین مسئله سبب بروز اتفاقاتی در سطح کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه قاچاق انسان تبعاتی برای جمهوری اسلامی در سطح منطقه و بین الملل دارد، خاطرنشان کرد: در این خصوص باید اقداماتی صورت گیرد که چنین اتفاقاتی را شاهد نباشیم.

جوکار با تاکید بر اینکه بهره برداری سیاسی از موضوع قاچاق انسان اصلا درست نیست، گفت: در هر کشوری ممکن است که چنین اتفاقاتی را شاهد باشیم و به اشکال مختلفی با قاچاقیان انسان برخورد می کنند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت امور خارجه در موضوع قاچاق انسان باید دیپلماسی قوی تری داشته باشد اظهار داشت: وزارت امور خارجه در سیاست های خارجی خود باید از تعامل و ارتباطاتی که با کشورهای دیگر دارد استفاده و موضوعات مختلفی مانند قاچاق انسان را بررسی و حل کند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :