شناسه : 35887874
امام جمعه موقت یزد:


امام جمعه موقت یزد گفت: برخی دولتمردان و گروه‌های سیاسی فقط زمانی که به رأی مردم در انتخابات‌ها نیاز دارند به فکر آن‌ها می‌افتند.

به گزارش یزدرسا، آیت‌الله سید جواد آیت‌اللهی در نماز جمعه این هفته شهر یزد ضمن تقدیر از جدیت قوه قضائیه در برخورد با اخلال‌گران اقتصادی، گفت: بدیهی است که تنها برخوردهای قضائی معضلات را برطرف نخواهد کرد و برای حل مشکلات اقتصادی جامعه باید چاره‌اندیشی و برنامه‌ریزی اساسی صورت بگیرد.

وی افزود: دلیل گرانی‌های اخیر تنها بالا رفتن نرخ ارز و دلار نبوده، چرا که اگر این‌چنین بود، با پایین آمدن نرخ ارز کالاهایی که گران شده بود باید ارزان می‌شد، اما این اتفاق رخ نداده و این بیانگر این است که دلیل برخی گرانی‌ها سوء‌تدبیرها است.

امام جمعه موقت یزد اضافه کرد: تا چه زمانی مردم باید هزینه اشتباهات و سوء‌مدیریت‌ها بعضی مسئولین را بدهند.

آیت‌اللهی تاکید کرد: متأسفانه امروز برخی از دولتمردان تنها به فکر ریاست و منافع حزبی خود هستند و خدمت و حل معضلات مردم را فراموش کرده‌اند.

وی عنوان کرد: در دیدگاه حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، مسئولیت در نظام اسلامی هدف نیست، بلکه وسیله‌ای برای خدمت به مردم و حل مشکلات کشور و جامعه است.

 خطیب موقت جمعه یزد ادامه داد: به همین جهت است که شخصیتی مثل امام خمینی (ره) که نائب امام زمان (عج) بودند و از نظر علمی و عرفانی جایگاه بالایی داشتند خود را خادم مردم می‌دانستند.

آیت‌اللهی خاطرنشان کرد: همه دولتمردان در این نظام باید خود را خدمت‌گذار مردم بدانند، نه اینکه با ریاست‌طلبی‌ها و حزب‌بازی‌ها به فکر منافع گروهی خود باشند و حل معضلات کشور اولویت دسته‌چندم آن‌ها باشد.

وی تصریح کرد: چرا باید برای برخی مسئولین در محل‌هایی مثل محل برگزاری نماز جمعه درب جداگانه در نظر گرفته شود؟!

امام جمعه موقت یزد اضافه کرد: مسئولین باید در دل جامعه و بین مردم حضور داشته باشند، به بازارها و جمع‌های آن‌ها در محلات سر بزنند و از نزدیک مشکلات و معضلات مردم را ببینند و بشنوند.

آیت‌اللهی اظهار داشت: برخی دولتمردان و گروه‌های سیاسی فقط زمانی که به رأی مردم در انتخابات‌ها نیاز دارند به فکر آن‌ها می‌افتند. این در حالی است که مسئولین باید با تمام توان و در هر شرایطی به فکر مردم و به دنبال حل معضلات آن‌ها باشند، چراکه همین مردم هستند که با حضور خود درصحنه‌هایی مثل راهپیمایی‌ها و انتخابات‌ها کشور را حفظ کرده‌اند.

وی بر ضرورت تکیه به توان و نیروهای جوان و متخصص داخلی برای حل معضلات تاکید کرد و گفت: همه مسئولین باید با یکدلی و مدیریت جهادی برای حرکت کشور به سمت اهداف و حل معضلات تلاش کرده و از حاشیه‌سازی و اختلاف پرهیز کنند.

انتهای بیام/
آدرس کوتاه :