شناسه : 36336884
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

برخی مدیران در استان قائل به ولنگاری فرهنگی هستند


امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: متاسفانه اقلیتی در مدیریت استان وجود دارند که به ولنگاری فرهنگی و یا لائیک بودن فرهنگ قائل هستند.

به گزارش یزدرسا، امام جمعه موقت یزد در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته انتقاد تدی نسبت به وضعیت فرهنگی یزد داشت و گفت: در ايام نورز دارالعباده ازنظر مسائل فرهنگی و دینی افتضاح بود و درسال‌های اخیر به‌خصوص درایامی مثل تعطیلات نوروز شاهد معضلات فرهنگی واخلاقی چشمگیری درسطح شهریزد به‌خصوص اماکنی که وجهه فرهنگی ومذهبی دارند،هستیم.

در این زمینه سید محمدکاظم مدرسی نیز در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: متاسفانه وضعیت استان یزد از نظر فرهنگی مطلوب نیست و عزم جدی نیز در بین مسئولان برای مدیریت فرهنگی استان وجود ندارد.

وی افزود: علاوه بر این، متاسفانه اقلیتی نیز در مدیریت استان وجود دارند که به ولنگاری فرهنگی و یا لائیک بودن فرهنگ قائل هستند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: بهترین راه مقابله با معضلات فرهنگی، احیای اصل هشتم قانون اساسی یعنی نظارت عمومی به عنوان امر به معروف و نهی از منکر است که تضمین کننده احکام اسلامی و پشتوانه اجرای احکام دینی است و تا این اصل اجرا نشود بعید است کسی توان جلوگیری از منکر را داشته باشد مگر برخی منکرات خاص.

مدرسی تاکید کرد: برای جلوگیری از منکرات فرهنگی چاره ای جز احیای اصل هشتم قانون اساسی نیست که متاسفانه این اصل اجرا نشده و هنوز پیاده هم نشده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :