شناسه : 37979176
گزارش تصویری؛


همزمان با آغاز برداشت گل محمدی، در پارک گل های روستای شیطور روزانه بین 40 تا 50 کیلوگرم گل محمدی برداشت می شود.

به گزارش یزد رسا ماشاالله عبداللهی دهیار روستای شیطور بافق در مصاحبه با  صبح بافق؛ گفت: پارک گل‌های شیطور با مساحت ۶۰۰۰ متر مربع  از سال ۱۳۹۵ شروع به کاشت گل‌های محمدی  و زرد از نهال‌های محلی که با آب و هوای منطقه سازگاری دارد کرد.

وی در ادامه افزود: با زیر بار رفتن درختان گل محمدی روزانه ۴۰ کیلوگرم گل جمع آوری می شود که از این گل ها گلاب ناب محلی و شربت گلاب تهیه و مقداری از آن نیز به عنوان برگ گل خشک و غنچه مورد استفاده قرار می گیرد.

دهیار روستای شیطور به درختان کاشته شده در این پارک هم اشاره و بیان داشت: در کنار درختان گل، درختان سنجد، عناب، زرشک و انواع توت به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع کاشت شده است. در آینده نیز ۲۰۰۰ متر دیگر آن را با کاشت گیاهان داروئی از قبیل گل گاوزبان، مرزنگوش، به لیمو، کاسنی، آویشن، زیره سیاه افزایش خواهیم داد.

عبداللهی تصریح کرد: با توجه به آب و هوای منطقه سبزدشت(شیطور) هفتاد گونه گیاه دارویی در این منطقه می روید که می‎توان از این طریق  ایجاد اشتغال‎ و کارآفرینی کرد.

گفتنی است همزمان با آغاز برداشت گل محمدی، در پارک گل های روستای شیطور روزانه بین 40 تا 50 کیلوگرم گل محمدی برداشت می شود. برداشت گل محمدی از اواخر اردیبهشت شروع و تا اواسط خرداد ادامه داد.

انتهای پیام/

 

 

 
آدرس کوتاه :