شناسه : 37629939

بررسی انواع تقویم‌های رومیزی


تقویم‌ها از دوران قدیم نقش بسزایی در فرهنگ جوامع مختلف داشته‌اند. با کمک گرفتن از تقویم‌ها می‌توانیم به تاریخ و فرهنگ و آداب رسوم یک جامعه دسترسی پیدا کنیم و با یادآوری تاریخ رویداد‌های مهم و سرنوشت‌ساز آن و نام چهره‌های ماندگاری که برای این جامعه افتخارآفرینی کرده‌اند را زنده نگه داریم.

تقویم‌ها از دوران قدیم نقش بسزایی در فرهنگ جوامع مختلف داشته‌اند. با کمک گرفتن از تقویم‌ها می‌توانیم به تاریخ و فرهنگ و آداب رسوم یک جامعه دسترسی پیدا کنیم و با یادآوری تاریخ رویداد‌های مهم و سرنوشت‌ساز آن و نام چهره‌های ماندگاری که برای این جامعه افتخارآفرینی کرده‌اند را زنده نگه داریم. تقویم‌های رومیزی قابلیت این را دارند علاوه بر اینکه از وقایع سالیانه شما را آگاه می‌کند، امکان برنامه‌ریزی و هماهنگی کارهای روزانه را نیز به شما می‌دهد. تقویم‌های رومیزی نقش بسیار پررنگی در تبلیغات و شناخته شدن برند‌های مختلف نیز داشته است که در ادامه به توضیح بیشتری در ارتباط با آن خواهیم پرداخت:

تقویم رومیزی چیست؟

این تقویم‌ها به عنوان هدایای تبلیغاتی بسیار کاربردی هستند. زیرا امروزه با نوسانات موجود در بازار و بالا رفتن قیمت اجناس، توانایی هزینه کردن برای هدایای تبلیغاتی نظیر ست‌های چرم اداری و خود نویس‌ها و یا لیوان‌های تبلیغاتی، بسیار کمتر شده است. با توجه به اینکه این تقویم‌ها بسیار کارایی دارند معمولا شرکت‌ها و ارگان‌ها از آن‌ها برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند. این تقویم مختص روی میز طراحی شده است. اجزای تشکیل‌دهنده تقویم رومیزی شامل یک پایه محکم سه گوش است که برگه‌های تقویم بعد از انتخاب شدن طرح و چاپ، آن را با استفاده از فنر بر قسمت بالایی پایه قرار می‌دهند. برای استحکام بیشتر معمولا این پایه‌ها را با روکش‌های مات و براق پوشش می‌دهند که این امر سبب زیبایی بیشتر آن هم خواهد شد. تقویم‌های رومیزی بسته به سفارش مشتری شامل تاریخ‌های شمسی، میلادی و قمری می‌باشد. تمامی مناسبت‌ها و اطلاعات جامع می‌تواند در طراحی این تقویم‌ها لحاظ شوند. شما قادر هستید چاپ تقویم رومیزی را با توجه به میزان هزینه، نوع کاغذ و ابعاد تقویم و رنگ آن با طراحی منحصر به فرد سفارش دهید. تعداد صفحات نیز با توجه به درخواست مشتری قابل تغییر است. یکی از مزایای انواع تقویم رومیزی در این است که می‌توانید این تقویم‌ها را با توجه به نیاز مشتری به صورت عمومی چاپ کنید و یا با ثبت برند در طراحی آن، تقویم را به صورت اختصاصی دریافت نمایید. انواع تقویم رومیزی را نام می‌بریم:

تقویم رومیزی پایه‌دار

برای اختصاصی کردن این پایه‌ها شما می‌توانید تبلیغات و یا لوگو برند خود را بر روی این پایه‌ها طراحی و به چاپ برسانید. با قرار دادن برند خود بر روی پایه این تقویم‌ها همیشه جلوی چشم مشتری هستید و برند شما در ذهن مشتریان‌تان ماندگار خواهد شد.

انواع پایه در تقویم‌های رومیزی

این تقویم‌ها معمولا از پایه‌های سخت تشکیل می‌شوند که قادر باشند استحکام خود را حفظ کنند. جنس این پایه‌ها معمولا مقوای چند لایه است که با روکشی از کاغذ گلاسه و یا گالینگور پوشیده شده‌اند. برگه‌های تقویم توسط دو فنر به این پایه متصل می‌شوند.

همچنین برای کم کردن هزینه‌تان می‌توانید از پایه غیرسخت نیز برای این تقویم‌ها استفاده کنید که از لمینیت کردن دو مقوا نظیر اینوربرد، گلاسه و یا پشت طوسی به هم تشکیل شده‌اند. توصیه می‌کنیم در این تقویم‌ها از روکش سلفون استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این نوع پایه دارای مقاومت کمتری نسبت به پایه‌های سخت است و میزان صفحاتی که روی آن قرار می‌گیرد باید متناسب با میزان تحمل پایه باشد. اما برای شناخت بیشتر و بهتر این تقویم‌ها انواع آن را برای شما شرح خواهیم داد.

 تقویم رومیزی اداری

این تقویم دارای صفحات به تعداد روزهای سال است که بر روی دو پایه به صورت پانچ شده قرار می‌گیرد. این تقویم شامل تاریخ‌های خورشیدی، قمری و میلادی است. برای این تقویم از کاغذ‌های معمولی تحریر استفاده می‌کنند. برای اختصاص دادن تبلیغات بر روی این تقویم‌ها می‌توانید برند خود را بر روی تمام صفحات چاپ کنید و در صورت درخواست مشتری از کاغذ‌های گلاسه استفاده کرد. معمولا پایه این تقویم‌ها را از جنس فلز می‌سازند و اندازه برگه‌های آن کوچک است. به حدی که شما می‌توانید تنها برای نت‌برداری از آن استفاده کنید.

تقویم رومیزی زیردستی

قابلیت دفترچه یادداشت به همراه تقویم را دارد. جنس پایه از مقوا با روکش‌های چرم و... و یا از جنس چوب هستند. سایز استاندارد این تقویم‌ها 50*35 و 30*45 است. با توجه به سفارش مشتری به صورت هفته شمار و یا ماه شمار قرار می‌گیرد. برگه به دو صورت سرچسب و یا با استفاده از فنر داخل این پایه‌ها قرار می‌گیرند. از خدمات اختصاصی این تقویم‌ها می‌توان به چاپ تبلیغات و یا حک کردن لوگو بر روی این تقویم‌ها نام برد.

سایز تقویم رومیزی

ابعاد تقویم‌های رومیزی کاملا به سلیقه مشتری بستگی دارد. این تقویم‌ها بسیار متنوع هستند و در ابعاد گوناگون به سفارش مشتری تولید می‌شوند. تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که ابعاد این تقویم‌ها نه خیلی کوچک باشد و نه خیلی بزرگ همچنین شما می‌توانید از الگو‌های از پیش تعیین شده برای این تقویم‌ها که به صورت مربع و یا مستطیل هستند استفاده کنید.

تقویم رومیزی سفارشی

اگر جزء افرادی هستید که خاص بودن را در اولویت کارهای خود قرار می‌دهید، می‌توانید با اختصاصی کردن تقویم‌های رومیزی، آنها را تبدیل به هدایای تبلیغاتی منحصر به فرد کنید. با تغییر دادن این فاکتورها بسته به سلیقه خود، شکل ظاهری تقویم خود را اختصاصی کنید: لت اختصاصی، پایه اختصاصی، حک آستر اختصاصی، لوگو اختصاصی و ...

باید در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای دادن این هدایای تبلیغاتی به مشتریان قبل از شروع سال جدید است و اگر به دنبال یک هدیه تبلیغاتی سودمند با کارایی بالا و از همه مهم تر به صرفه و کم هزینه هستید، بهترین زمان برای سفارش آن سه ماهه آخر سال است. اگر تیراژ سفارش شما به حد مجاز برسد می‌توانید تقویم‌های خود را به صورت سفارشی چاپ کنید و شعار تبلیغاتی، طرح مختص شرکت و یا برند خود را بر روی این تقویم‌ها حک کنید.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :