شناسه : 14769749
امام جمعه اردکان :

بررس متن برجام توسط مجلس «خواست مردم»و «وظیفه نمایندگان» است


امام جمعه اردکان گفت:اگر مردم بدانند که نمایندگان مجلس و شورای عالی امنیت ملی این توافق را با دقت و موشکافی بررسی می کنند خیالشان راحت می شود که راه هرگونه نفوذ بیگانگان توسط آنها بسته خواهد شد.

به گزارش یزدرسا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اردکان گویا ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به تذکرات مکرر خود مبنی بر عدم برخورد جناحی با موضوع مشکلات صنایع گفت : یکی از خواسته های ما این بود که با موضوع مشکلات صنایع برخورد سیاسی و جناحی نشود که متأسفانه بعضی ها رعایت نکردند .

وی افزود : برخورد سیاسی با صنایع یعنی برخورد یک بام و دو هوا کردن و به یک کارخانه در موضوع محیط زیست اشکال وارد کردن و از کنار کارخانه دیگری گذشتن! اگر دل عده ای برای سلامت و محیط زیست می سوزد باید همه کارخانجات در چشم آنان مساوی باشند و هرجا مشکلی وجود داشت باید تذکر داده شود .

وی با اشاره به تلاش برخی از افراد که قصد دارند امام جمعه را مخالف صنایع جلوه دهند اظهار داشت : منظور ما تعطیل شدن و نادیده گرفتن خدمات صنایع نیست چرا که هیچ کس با اصل صنایع و سرمایه گذاری در این بخش مخالف نیست اما باید تلاش کنیم تا تبعات آن کم شود .

حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر ضمن تشکر مجدد از صنایع بخاطر توسعه و رونق اقتصادی شهرستان گفت : در کنار کوبیدن بر طبل صنایع و پیشرفت اقتصادی باید به همان اندازه و بلکه بیشتر باید بر طبل تدین ، معنویت ، محیط زیست و سلامت هم کوبیده شود تا ان شاالله توسعه متوازن در شهرستان برقرار شود .

وی افزود : باید با همت یکدیگر و یک دلی مسئولین و با پشتوانه مردمی تبعات صنایع را کم کنیم .

امام جمعه اردکان با اشاره به بازدیدهای مسئولین از صنایع تصریح کرد : برخی ها می گویند مسئولین رفتند از صنایع دیدن کردند و موضوع تمام شده است ولی اینگونه نیست و اگر لازم باشد بارها به بازدید صنایع می رویم ولی ما از حرف خود کوتاه نیامده ایم و نخواهیم آمد .

خطیب جمعه اردکان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری کرد که با بررسی توافق نامه هسته ای ایران با گروه 1+5 از راه قانونی ، " فرجام برنامه برجام " مایه آرامش مردم و علاقمندان به نظام جمهوری اسلامی ایران شود .

وی گفت : نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی امینان مردم هستند و شورای عالی امنیت ملی نیز وظیفه حفاظت از امنیت نظام اسلامی را در مقابل تهاجمات دشمنان برعهده دارد و ما از آنها می خواهیم طبق وظیفه خود این توافق را مورد بررسی قرار دهند .

حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر افزود : اگر مردم بدانند که نمایندگان مجلس و شورای عالی امنیت ملی این برنامه را با دقت و موشکافی بررسی می کنند خیالشان راحت می شود که راه هرگونه نفوذ بیگانگان توسط آنها بسته خواهد شد .

امام جمعه اردکان در ادامه خطبه دوم نماز جمعه این هفته سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را گرامی داشت و افزود : امنیت و عزت امروز ملت ایران ثمره زحمات و شکنجه هایی است که آزادگان ما در طول دوران اسارت تحمل کردند و ما به وجود آزادگان خود افتخار می کنیم .

وی ، یاد و خاطره مرحوم حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی سید آزادگان را نیز گرامی داشت .

حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر همچنین با اشاره به سالگرد ارتحال حضرت آیت الله محمدحسین بهجتی (شفق) امام جمعه فقید شهرستان اردکان به بیان گوشه ای از خدمات وی پرداخت و گفت : گرامیداشت یاد و نام علماء وظیفه ماست .

وی افزود : پاسداشت و تکریم عالمان و دانشمندان ، پاسداشت و تکریم علم و دانش است و این کار بزرگترین محرک و مشوق مردم و جوانان برای فراگیری علم ، دانش و تقواست .

امام جمعه اردکان در خطبه اول ضمن تبریک آغاز دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) به بیان فضیلت زیارت آن حضرت پرداخت و بر لزوم اجرای برنامه های مناسب و ویژه در این ایام تأکید کرد .

وی با اشاره به وجود بیشترین روایات معصومین (علیهم السلام) در زمینه زیارت این بانوی بزرگ اسلام افزود : مقام حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) با امام زادگان دیگر متفاوت است .
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.