شناسه : 38470279
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

بروز اخلاص و معنویت در رزمندگان دیروز و مجاهدان سلامت امروز


برزگر گفت: همانطور که دیروز رزمندگان برای جانفشانی از هم سبقت می‌گرفتند امروز نیز مجاهدان و مدافعان سلامت برای مبارزه با کرونا و درمان بیماران قدم برمی‌دارند.

احمد برزگر استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: جنگ در همه جای دنیا و در همه مقاطع تاریخ علاوه بر خسارت و تلفاتی که به دنبال دارد محسناتی نیز دارد و در یک ملت و جامعه‌ای که با جنگ دست و پنجه نرم می‌کرده ویژگی‌هایی که تاکنون بروز پیدا نکرده خود را نشان می‌دهد و دفاع مقدس هم از جدا از این موضوع نبوده است.

وی با بیان اینکه جنگ در مقاطع مختلف شکل متفاوتی دارد و می‌تواند نظامی، فرهنگی، سیاسی و ... باشد و امروز با توجه به شیوع کرونا جنگ در حوزه بیوتروریسم و حوزه سلامت است، ادامه داد: اگر دفاع مقدس موجب شد یک سری استعدادها و پتانسیل‌ها مانند شهید باقری، خرازی و همت بروز پیدا کند و به تعبیر مقام معظم رهبری یک جوان عکاس به نام حسن باقری استعدادش را بروز دهد و در عرض یکی دو سال خود را در حد فرمانده استراتژیک معرفی کند امروز  نیز در حوزه سلامت و مقابله با کرونا استعدادها بروز پیدا می‌کند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: کشور ما در هشت سال دفاع مقدس تحریم بود هم اکنون نیز تحریم است و کشورها تجهیزات و امکانات تسلیحاتی، تجهیزات پزشکی  و ... را به ما نمی‌دادند هم اکنون نیز همین گونه است و بسیاری از تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی را در اختیار ما قرار نمی‌دهند و این محدودیت‌ها باعث شده که استعدادها بروز پیدا کند و بسیاری از مراکز دانش بنیان کشور در زمینه سلامت و مقابله با شیوع کرونا رشد پیدا کنند.

برزگر با بیان اینکه خاصیت جنگ این است که منجر به بروز استعدادها، توانمندی‌ها و خودباوری‌های ملی می‌شود، افزود: در دفاع مقدس روحیه اخلاص گل کرده بود و رزمندگان هم برای باز کردن میدان مین و حضور در عملیات شناسایی که جانشان در خطر بود از هم سبقت می‌گرفتند امروز نیز مجاهدان و مدافعان سلامت در حوزه بهداشت و درمان با اخلاص برای مبارزه با کرونا و درمان بیماران قدم برمی‌دارند.

وی با بیان اینکه بروز اخلاص، معنویت و ایثار در رزمندگان دیروز و جهادگران امروز در حوزه سلامت دیده می‌شود، ادامه داد: از نزدیک پزشکانی که جانباز شیمیایی دفاع مقدس و یادگار دفاع مقدس هستند را می‌بینیم که با وجود اینکه علم پزشکی می‌گوید به واسطه بیماری زمینه‌ای که دارند باید به شدت از خود مراقبت کنند و در فضای بیمارستان حضور پیدا نکنند اما خودشان به دلیل نیازی که در این شرایط به تخصص آنهاست بیمارستان و بیماران را رها نمی‌کنند و از جان خود مایه گذاشتند.

این استاد دانشگاه گفت: مردم ما در زمان دفاع مقدس هر جا که احساس نیاز شد  چه با حضور در جبهه و چه در پشت جبهه به یاری رزمندگان شتافتند هم اکنون و با این شرایط نیز وقتی احساس نیاز شد و رهبری درخواست کردن که همه به کارد درمان و نیازمندان کمک کنند به صحنه آمدند و به هر شکل ممکن با دوخت ماسک، توزیع مواد ضدعفونی کننده و کمک به کسانی که با مشکلات معیشتی مواجه شدند و حس نوع دوستی، ایثار و فداکاری خود را نشان دادند و اسنجام ملی و اتحاد ملی شکل گرفت.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.