شناسه : 37085115
مدیرکل کمیته امداد استان یزد:


مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: امسال مرحله سوم جشن عاطفه‌ها در روز چهارشنبه دهم مهرماه در 1500 مدرسه در سطح استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، محسن علیزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: جشن عاطفه‌ها امسال در روز پنج‌شنبه هفتم شهریورماه در پایگاه‌های اصلی کمیته امداد در سطح شهرها و روستاها  آغاز و همچنین در روز جمعه هشتم شهریورماه پایگاه‌های مستقر در مصلاهای نماز جمعه برگزار شد و مرحله سوم در روز چهارشنبه نیز دهم مهرماه نیز در 1500 مدرسه در سطح استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: جشن عاطفه‌ها در روز 10 مهرماه به‌صورت نمادین در مدرسه برازنده مقدم در یزد با حضور مسئولان استان برگزار می‌شود و در دیگر شهرستان‌ها نیز یکی از مدارس برای شروع این مرحله از جشن عاطفه‌ها در نظر گرفته می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه تقریباً چهار هزار و 400 دانش‌آموز در استان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، افزود: سال گذشته حدود سه میلیارد تومان از سوی مردم خیر و نیکوکار استان یزد از طریق جشن عاطفه‌ها کمک شد و امسال با وجودشرایط اقتصادی موجود، پیش‌بینی می‌شود این کمک‌ها افزایش داشته باشد.

علیزاده بابیان اینکه رویدادهای ملی و بزرگ مانند جشن عاطفه‌ها و جشن نیکوکاری برای کمک‌رسانی به افرادی است که نیازمند هستند و تحت پوشش کمیته امداد قرار ندارند، ادامه داد: از نظر دولت افراد با حقوق زیر سه میلیون زیر خط فقر قرار دارند و کمیته امداد افراد با حقوق ماهانه کمتر از دو میلیون تومان را در نظر گرفته که در استان یزد تقریباً 380هزار نفر معادل 30 درصد جمعیت کمتر از دو میلیون حقوق دارند که باید در برنامه‌هایی مانند جشن عاطفه‌ها آن‌ها را مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه حدود 10 درصد از جمعیتی که در استان زیر دو میلیون حقوق دارند، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و از این قبیل دستگاه‌های حمایتی قرار دارند، افزود: 20 درصد باقی‌مانده بلاتکلیف هستند و که این افراد به صورت موردی در مناسبت‌ها مورد حمایت قرار می‌گیرند   و امیدواریم با برگزاری جشن عاطفه‌ها دانش آموزان نیازمندی که هنوز کمکی دریافت نکردند از لوازم‌التحریر و وسایل مورد نیاز بهره‌مند شوند.

علیزاده گفت: امسال برای تهیه لوازم‌التحریر برای دانش آموزان نیازمندااقدامات خوبی با کمک‌های اتاق اصناف و اداره کل صنعت معدن تجارت استان انجام شد و توانستیم این کمک‌ها را در اختیار مراکز نیکوکاری و دانش آموزان نیازمندان قرار دهیم.

وی با اشاره به افزایش کمک‌های مردمی نسبت به سال‌های گذشته تصریح کرد: میانگین کمک‌ها و صدقات در کشور نسبت به سال گذشته 35 درصد رشد داشته است اما با توجه به بنیه مذهبی قوی مردم استان، درک شرایط و مقید بودن آنها به کمک به نیازمندان، کمک‌های مردمی استان یزد به نیازمندان با رشد 38 درصدی مواجه بوده است.

مدیرکل کمیته امداد خمینی(ره) استان یزد با بیان اینکه کمک‌های مردمی کم‌کم به سمت الکترونیکی شدن پیش می‌رود، گفت: کد دستوری #1*8877* و نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه، تلفن نیکوکاری 096887 و سایت کمیته امداد به آدرس emdad.ir نیز برای سهولت در پرداخت کمک‌های نقدی به جشن عاطفه‌ها در نظر گرفته‌شده است.

علیزاده با بیان اینکه کمیته امداد در زمینه اشتغال بسیار جدی ورود پیداکرده است، ادامه داد: در مجموع امسال سهمیه اشتغال‌زایی کمیته امداد استان چهارهزار و 198 مورد در نظر گرفته‌شده که تا پایان شش‌ماهه نخست امسال برای دوهزار و 381 مورد آن اقدام شده و کمیته امداد یزد در این زمینه عملکرد 57 درصدی را داشته است.

وی با اشاره به دیگر تسهیلاتی که درزمینه اشتغال پرداخت شده است، گفت: سهمیه آموزش‌ شغلی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در سال جاری دوهزار و 11 نفر بوده است که در شش‌ماهه نخست امسال هزار و 716 نفر آموزش دیدند و  عملکرد در این زمینه  85 درصد بوده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :