شناسه : 38607994

برپایی نقاهتگاه بیماران کرونایی در بافق


فرماندار بافق گفت: به منظور کنترل بهتر شیوع بیماری کرونا، نقاهتگاه بیماران کرونایی تا چند روز آینده در بافق راه اندازی می‌شود.

به گزارش یزدرسا؛ سید مهدی طلایی مقدم در جلسه ستاد کرونای بافق گفت:  به دلیل افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، وضعیت شهرستان بحرانی است و اوضاع مناسبی نداریم.

وی از تشدید نظارت‌ها بر چگونگی اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در این شهرستان و برخورد با مختلفان خبر داد و افزود: به هیچ عنوان قصد بگیر و ببند نداریم، اما به خاطر سلامتی شهروندان اجرای مصوبات ستاد کرونا الزامی است و در صورت تخلف از این مصوبات باید پاسخگو باشیم.

طلایی مقدم تأکید کرد: همکاری مردم و همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها ضروری است و تاکنون هم اغلب مردم تابع شیوه نامه‌های بهداشتی بوده اند، اما متاسفانه برخی رعایت نمی‌کنند.

فرماندار بافق گفت : با افزایش آمار و تکمیل شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان شهرستان، برای پشگیری از انتقال این بیماری، نقاهتگاه بیماران کرونایی تا چند روز آینده در این شهرستان راه اندازی می‌شود.

طلایی مقدم افزود: با همکاری شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی شهرستان، بیمارانی که تست آن‌ها مثبت شده است و سرپایی مداوا می‌شوند در این نقاهتگاه قرنطینه می‌شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق نیز در این نشست گفت: موج دوم کرونا در بافق به طرز وحشتناکی در حال افزایش است و تاکنون در این موج بیش از ۲۷۰ مورد مثبت کرونا داشتیم که از این تعداد حدود ۷۰ مورد بستری و بقیه سرپایی بوده اند.

دکتر دانشی، دهستان‌های سبزدشت و کوشک را پرخطر خواند و افزود: در حال حاضر حدود ۲۱ بیمار کرونایی در بخش معمولی بستری و هفت مورد هم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی درباره کمبود تخت و خستگی درمان هشدار داد و گفت : با توجه به الگوی ابتلای خانوادگی به این ویروس در موج دوم، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، کاهش دورهمی‌ها و زدن ماسک ضروری است.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.