شناسه : 36781519
مدیر مركز ملی آموزش مالكیت فكری خبر داد


مدیر مركز ملی آموزش مالكیت فكری از برگزاری اولین دوره آموزشی جامع و منسجم حقوق مالکیت فکری در استان یزد خبر داد.

به گزارش یزدرسا، محمدحسین عرفان‌منش پیش از ظهر امروز در جلسه نهادینه سازی مفاهیم حقوق مالکیت فکری در استانداری یزد گفت: اولین دوره آموزشی جامع و منسجم حقوق مالکیت فکری در استان یزد برگزار خواهد شد.

وی افزود: دوره‌های آموزشی مالکیت فکری از سال قبل در کشور آغازشده است و در استان‌های مختلف مانند فارس، کرمان، خراسان، اردبیل و... دوره‌های کوتاهی برای کی یا چند دستگاه خاص برگزارشده است اما استان یزد اولین استانی خواهد بود که یک دوره جامع با حضور دستگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

مدیر مركز ملی آموزش مالكیت فكری اظهار داشت: با توجه به این‌که مباحث مالکیت فکری در ارتباط با اقتصاد و تجارت است دستگاه‌هایی که در حوزه کاری خود خدمات و یا محصولی را ارائه می‌کنند و علامت تجاری خاصی دارند می‌توانند از دوره‌های آموزشی مالکیت فکری بهره ببرند.

عرفان منش بابیان این‌که مالکیت فکری به دنبال آن است که تولید را به پول تبدیل کند تصریح کرد: تصور اشتباهی است که مالکیت فکری را زیرشاخه مباحث حقوقی دانست بلکه صرفاً یکی از جنبه‌های آن مبحث حقوقی است و جنبه‌های اصلی آن بحث‌های اقتصادی و فناوری است.

وی با اشاره به ارزش و اهمیت آموزش مالکیت فکری عنوان کرد: مالکیت فکری به دنبال درآمدزایی است. باید از ایده‌ها و خلاقیت‌ها استفاده شود تا کسب درآمد حاصل شود.

عرفان منش با اشاره به قوانین مختلف مربوط به مالکیت فکری در ایران گفت: سند بالادستی موضوع مالکیت فکری، سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری است که در بنده‌هایی از آن به موضوع مالکیت فکری اشاره‌شده که علاوه بر لزوم حمایت از مالکیت فکری بر تأمین و تصویب زیرساخت‌های آن نیز تأکید شده است.

وی بابیان این‌که مرکز آموزش مالکیت فکری وزارت دادگستری سه سطح از آموزش‌ها را دنبال می‌کند که بخش از این آموزش‌ها ناشی از تفاهم‌نامه این مرکز با سازمان جهانی مالکیت فکری است ادامه داد: سازمان جهانی مالکیت فکری زیرمجموعه سازمان ملل است و ایران نیز از سال 82 به این سازمان ملحق شده و عضو بسیاری از معاهده‌های آن‌که اغلب صنعتی هست شده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :