شناسه : 38841599
مسئول بسیج دانشجویی استان یزد خبر داد

برگزاری برنامه‌های محوری دهه بصیرت توسط دانشجویان یزدی


پورمیرزایی گفت: برنامه‌های محوری در دهه بصیرت برنامه‌ریزی شده که توسط دانشجویان دانشگاه‌های استان یزد برگزار می‌شود.

علی پورمیرزایی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ با اشاره به فرا رسیدن دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت گفت: دهه بصیرت امسال با شعار محوری «بصیرت فاطمی، ولایتمداری و مقاومت علوی» نامگذاری شده است و این دهه پرمناسبت است و ایام‌اللهی‌ چون حماسه 9 دی، شهادت حاج قاسم سلیمانی، تشییع میلیونی پیکر شهید سلیمانی، حمله به پایگاه عین الاسد و ... را در خود جا داده است که هر کدام از آنها باید به مردم یادآوری شد و به آن‌ها پرداخت.

وی ادامه داد: پیرو فرارسیدن دهه بصیرت ستاد دانشجویی متشکل از بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تشکیل شد و در این نشست‌ها با بحث و بررسی که صورت گرفت یک سری برنامه‌های محوری در دهه بصیرت برنامه‌ریزی شد که توسط دانشجویان دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد با بیان اینکه دانشجویان استان یزد برنامه‌های متنوعی برای دهه بصیرت در نظر گرفته‌اند، عنوان کرد: در روز 8 دی‌ماه برنامه‌ای با عنوان «انتقام سخت» با موضوع «بررسی ابعاد رسانه‌ای غلبه نرم افزاری بر استکبار و اخراج امریکا» برگزار شد، در روز 9 دی ماه نیز دانشجویان برنامه‌ای را جهت روایت فتنه با عنوان «شورش علیه جمهوریت» برنامه‌ریزی کردند.

پورمیرزایی گفت: در روز 11 دی ماه ویژه برنامه‌ای با عنوان «روز آزمون» با موضوع پراختن به نقش خواص در فتنه‌ها برنامه‌ریزی شده، در 12 دی ماه، یوم‌الله مختص یزدی‌ها رقم خورده است و به مناسبت سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به یزد ویژه برنامه‌ای با عنوان «مسیحا در کویر» برای این روز در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در روز 13 دی‌ماه به مناسبت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس ویژه برنامه‌ای جهت بزرگداشت این شهدا با عنوان «راه سرباز» به منظور گرامیداشت این روز و بازخوانی مکتب شهید سلیمانی و در روز 14 دی‌ماه برنامه‌ای با عنوان «سردار فراتر از مرزها» به بررسی ابعاد بین‌المللی ترور شهید سردار سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس پرداخته خواهد شد.

پورمیرزایی عنوان کرد: برگزاری برنامه «تله تحریم» نیز به منظور بررسی ریشه‌های تحریم اقتصادی و ابعاد اقتصادی فتنه 88 در روز 15 دی ماه و با حضور کارشناسان اقتصادی در نظر گرفته شده است و در روز 16 دی ماه نیز همزمان با سالروز شهادت شهید علم الهدی که به روز شهدای دانشجو نامگذاری شده ویژه برنامه‌ «مکتب هویزه» توسط دانشجویان بسیجی برگزار می‌شود همچنین برای چهلم شهادت شهید فخری زاده در 17 دیماه نیز برنامه‌ای با عنوان شهادت علم توسط دانشجویان در نظر گرفته شده است.

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد با بیان اینکه تمام برنامه‌هایی این دهه در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد، گفت: این برنامه‌ها توسط دانشجویان دانشگاه‌های مختلف استان در حال پیگیری، برنامه ریزی و اجرا است و برای اطلاع از جزئیات این برنامه‌ها و زمان و لینک پخش آنها می‌توان به http://zil.ink/basirat99 مراجعه کرد و از آنها بهره برد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.