شناسه : 35688315


رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد از برگزاری مانور استانی زلزله در بهاباد با حضور دستگاه های خدمت رسان و امدادی خبر داد.

به گزارش یزدرسا، حسن رضاپور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد اظهار داشت : این مانور با هدف ارزیابی میزان آمادگی  دستگاه های خدمات رسان  و نیروهای امدادی و آمادگی لازم برای مقابله با بلایای طبیعی و توان دستگاه های اجرایی در زمان وقوع زلزله و پاسخگویی سریع به سوانح و کاهش خسارات جانی و مالی برگزار گردید.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد گفت : پس از اعلام وقوع زمین لرزه در محال روستای قدیم دهنو ملا اسماعیل توسط افراد محلی,  بلافاصله جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور مدیران کلیه دستگاه های امدادرسان در محال فرمانداری تشکیل شد.

رضاپور در ادامه بیان داشت :  یک تیم ارزیاب به منطقه که  پس از ارزیابی منطقه و  اعلام به شورای هماهنگی ۲تیم آوار و ۳تیم پیش بیمارستانی از هلال احمر بهاباد به منطقه اعزام و عملیات جستجو توسط دستگاه رسکیو رادار آغاز و مصدومان در ساختمانهای تخریب شده ....و آزادسازی توسط تیم آوار صورت گرفته و اقدامات پیش بیمارستانی توسط تیم های امداد و نجات بر روی مصدومان انجام و توسط آمبولانس به بیمارستان صحرایی انتقال داده شدند

وی گفت :پس از انتقال تمامی مصدومان ، توسط ۳تیم اسکان اضطراری  12 چادر برپا و افراد در چادرها مستقر شدند.
آدرس کوتاه :